P0105 problem nowe auto

Awatar użytkownika
mjonkowski

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2018, 19:50
Imię: michal
Auto: astra g
Silnik: 1.4
Województwo: śląskie

P0105 problem nowe auto

#1

Nieprzeczytany post autor: mjonkowski »

witam szanownych kolegów,
miesiąc temu zakupiłem używany pojazd Astra G 1999 rok z silnikiem 1.4 16v.
autko z dość pewnych rąk ale jak to bywa jest już pełnoletnie i pojawił się pierwszy problem.
po przejechaniu jakiegos dystansu i zagrzania silnika nie mozna go odpalic bo wskakuje na obroty i zaraz gaśnie.
po diagnozie wyskoczył bład P0105 czyli czujnik powietrza.... . czujnik wymienilem od kolegi z tego samego modelu lecz nadal lipa bo auta nie da sie zapalic i blad nadal wyskakuje wiec chyba nie tutaj jest problem.
dodam ze auto bylo myte w srodku przed sprzedaza i bycmoze gdzies to zaszkodzilo.
kolejna wskazowka to to ze auto dosc mocno dymi na niebiesko.
kolejna rzecz to wydaje mi sie ze mam dosc duze spalanie bo ok 10l i ze mocy nie ma zbyt wiele.
staralem sie opisac problem tak jak moge najlepiej ale nie jestem mechanikiem i chce sie kogos poradzic aby mnie mechanior nie naciol na zbedne koszty
aha z tego co pamietam to jeszcze raz sie wyswietlil blad przepustnicy.
jak juz autko uda sie odpalic to nawet jedzie i po krotkim czasie gasnie check i mozna jechac.
bardzo prosze o jakas pomoc i info
pozdrawiam forumowiczow

Awatar użytkownika
wabior11

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2018, 6:59
Auto: Astra G
Silnik: X16SSZR
Województwo: dolnośląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wabior11 »

p0105 to MAP SENSOR czyli czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym. Jak auto było podłączone do komputera, należało sprawdzić odczyty tego czujnika. U mnie na biegu jałowym pokazuje 0,3 bara, po naciśnięciu pedału gazu (sygnał TPS'a, przepustnicy) powinno się zwiększać ciśnienie. Widocznie zmiana ciśnienia nie zgadza się z czujnikiem przepustnicy, czyli lewe powietrze, niedomknięta przepustnica, wężyki podciśnienia, uszczelka kolektora dolotowego, uszczelka pod przepustnicą.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
mjonkowski

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2018, 19:50
Imię: michal
Auto: astra g
Silnik: 1.4
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: mjonkowski »

witaj.czujnik wymieniony ale nadal to samo sie swieci. zaczalem mierzyc ladowanie i wyszlo duzo ponad 18 wiec alternator do regeneracji. dzis odebrany i jestem w fazie testow. narazie wszystko ok wiec napewni on robil te dziwne odczyty i teraz sie okaze czy czegos nie popalil. jak auto bylo zimne to ladnie palilo a jak byl po jezdzie to nie mogl zapalic bo mial pewnie duzo bledow. dam znac czy problem sie rozwiazal

ODPOWIEDZ