wymiana termostatu

pawel9414

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2016, 12:00
Imię: Paweł
Auto: Astra g 1.4 twinport
Silnik: z14xep
Województwo: opolskie

wymiana termostatu

#1

Nieprzeczytany post autor: pawel9414 »

witam, mam szybkie pytanie- w kazdym poradniku mówią zeby zlewac płyn podczas wymiany termostatu, czy można nie zlewać zakleszczając gruby wąż od termostatu specjalnymi szczypcami?

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

To Ci z głowicy i tak płyn poleci jak nie zlejesz. Gruby wąż to chyba jedynie do chłodnicy idzie a płyn i tak ze zbiorniczka wyrównawczego, to nawet jak te oba węże zakleszczysz, to wyleje się to co jest w głowicy. Ale termostat jest dość wysoko, więc bardzo dużo tego się nie leje. Z14XEP jest dość podobny do Z12XE w którym wymieniałem chyba ze 3 termostaty, więc od razu polecam kupić Behra. Naprawdę trzyma te temperatury lepiej od Wahlera, który mi się zaciął i płyn poszedł przez pompę.
[External Link Removed for Guests] Zresztą chyba Astra G w chłodnicy ma korek spustowy. Ja u siebie zrobiłem taki pojemnik ze starego karnisterka plastykowego po płynie od spryskiwaczy 5 l. Odciąłem jeden bok nożem, żeby powstała taka miska (przydaje się też do czyszczenia małych części w benzynie itp.). Do króćca spustowego nałożyłem wąż gumowy i podstawiłem ten powstały pojemnik, bo po odkręceniu korka i tak leciało każdą stroną tego korka :D Jakby nie mogli zwykłego kulowego kurka tam wstawić tylko jakieś plastykowe wynalazki.

ODPOWIEDZ