Astra G błąd EGR, Map Sensor P1405 i inne

Awatar użytkownika
kondi885

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:48
Auto: Astra G
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

Astra G błąd EGR, Map Sensor P1405 i inne

#1

Nieprzeczytany post autor: kondi885 »

Witam może ktoś z was przechodził przez podobne problemy. Zakupiłem Opla Astrę G 1.6 w gazie na swoje pierwsze autko. Jako tako jeździ ale posiada jeszcze parę mankamentów z którymi nie umie sobie poradzić a na internecie nie znalazłem jakoś wielu informacji na ich temat.

1. Błąd P1405 ( wyczytałem że to od EGR ). A więc wymieniłem egr. Auto ciut lepiej się zbiera ale błąd nadal się wyświetla.

2. Błąd Map sensor. Również pomimo wymiany Map Sensora się wyświetla.

3.Gdy zamykam szyby lub otwieram przygasają światła.

4. Problem który jest bardziej rozległy i pewnie powiązany z innymi. Czasami najczęściej jak silnik jest zimny i ruszam autem w trasę przy 120km/h auto zaczyna dziwnie szarpać, gdy dociskam gaz ono zwalnia ( takie uczycie jak by ktoś mnie chwycił xD) i po pewnym czasie dopiero przyśpiesza. Gdy ten problem się pojawi kolejny zawsze razem z nim, gdy dojadę do świateł i docisnę sprzęgło strasznie spadają obroty ( do 500/400 ) i szarpie całym autem. Łatwo do się to naprawić! Gaszę silnik i odpalam od nowa i wszystkie problemy znikają na jakiś czas. Ale chciał bym je wyeliminować na zawszę a nie na chwilę :).

Pozdrawiam i za każdą pomoc z góry dziękuje !!

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Czy kol .przeczytał regulamin ? Nie wiemy jaki silnik ,jaka inst.lpg .Profil w tym zakresie pusty jak bęben .Do czego mamy się odnosić? Silnikow 1,6w gazie iest w pip .!! czy te blędy pojawiają sie na pb czy tylko na ktorymąz paliw . Podstawą poprawnej pracy na lpg jest poprawna praca na pb +poprawna regulacja lpg .Na tym forum są wakaty dla wróżek !!!
Ostatnio zmieniony 29 lis 2018, 17:27 przez marian paszek, łącznie zmieniany 2 razy.
marpas 1954

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Kolego podaj kod silnika i rodzaj instalacji LPG, będzie łatwiej coś doradzić. EGR i MAP sensor wymieniłeś na nowe,czy tylko podmienione lub używane ? Przede wszystkim do sprawdzenia cały dolot czy nie łapie "lewego powietrza" oraz okablowanie od zaworu EGR i MAP sensora do sterownika silnika.

Awatar użytkownika
kondi885

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:48
Auto: Astra G
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: kondi885 »

Jest to dokładnie Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW 1999 wersja z okazji 100 lecia opla.

Co do Map sensora i EGRa zostały wymienione na nowe.

Co do instalacji lpg jest w aucie od 11 lat ( nie znam się na tym ale no to na pewno jakiś stary typ )

Problem jest i na lpg i na Pb z tym że na Pb jest tragedia i auto pali w kosmos dużo, czuć że go mocno zalewa i strasznie śmierdzi paliwem ...

PS co do wróżenia xD nawet czasem wróżba może pomóc bo sprawdzić czy coś co komuś kiedyś pomogło mi pomoże nie zaszkodzi :)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 21:43 przez kondi885, łącznie zmieniany 5 razy.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Skoro nadal nie wiemy jakiej generacji jest LPG, to może wstaw zdjęcia jak ta instalacja wygląda. Wracając do problemów, odłącz całkowicie LPG, podłącz pod komputer i obserwować parametry pracy silnika podczas jazdy. I sprawdzić to o czym wcześniej pisałem.

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

dużo tych błędów na raz
czy aby ecu nie klęka ?

Awatar użytkownika
kondi885

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:48
Auto: Astra G
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: kondi885 »

a jak to można sprawdzić ?

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

podmienić ecu

Usunięty użytkownik 857091

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

A sonda działa poprawnie?

Awatar użytkownika
kondi885

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:48
Auto: Astra G
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: kondi885 »

Co do sondy wydaje mi się że działa poprawnie ( też została wymieniona bo auto dużo paliło na gazie i po wymianie spalanie spadło ). Problem jaki jeszcze się pojawia to temperatura która jest w okolicy 82/83 stopni zamiast około 90.

Na początku nowego roku zabiorę się za sprawdzenie okablowania egr, map oraz dolotu. Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie propozycje i porady :)

ODPOWIEDZ