Zatykajaca sie odma 1.4 16v

Awatar użytkownika
luke37

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2018, 17:01
Imię: Łukasz
Auto: Astra g 1.4 16v
Silnik: x14xe
Województwo: podkarpackie

Zatykajaca sie odma 1.4 16v

#1

Nieprzeczytany post autor: luke37 »

WItam.

Mam problem z zatykajaca sie odmą, jakieś 3 tygodnie temu czyściłem odme od bloku do pokrywy zaworów i było dobrze do dzisiaj.
Jadać rano do pracy poczułem zapach spalonego oleju który wydostał sie z korka wlewu i poszedł na kolektor wydechowy ( celowo nie uszczelniam korka zeby wywaliło olej korkiem a nie uszczelniaczem) Jeżdze 3x w tygodniu trasy po 35km i reszte tygodnia po 7km więc wydaje mi sie,ze nie powinno aż tak czesto zatykać gdyby było wszystko dobrze. Znajomy mi mówił,ze pod pokrywa zaworów jest jakaś siatka, lecz nie mam pojęcia jak sie do tego dobrać, czy jesli ta siatka bedzie zatkana to bedzie zatykało na "kolanku" od metalowej rurki która wychodzi z bloku?

nowyendriu

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra g, astra J
Silnik: z14xep, a14net
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 6 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: nowyendriu »

Hej. Ja też musze co 200 km czyścić odme mimo, że robię trasy po 50 km... olej taki jaki powinien być, wymieniany co 10-15 tyś. Nie mam pojęcia z czego to się bierze. Nie bierze oleju (tzn śladowe ilości zawsze motor będzie bral). Płyn chłodniczy cały czas w tym samym poziomie. Czy w pokrywie zaworów jest jakaś siatka?Bo powiem szczerze, że czyszcze weze mechanicznie i dwa wloty w pokrywie też mechanicznie (cienkim hakiem). Może coś uszkodzilem?

ODPOWIEDZ