Astra nie chce zapalić

Awatar użytkownika
Arachin

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2017, 11:44
Auto: Astra G Bertone
Województwo: Zagranica - UE

Astra nie chce zapalić

#1

Nieprzeczytany post autor: Arachin »

Witam. Moja astra bertone 2.2 benzyna odmówiła posłuszeństwa. Z powodu problemów z dokumentami musiałem pozostawić ją na placu. Wszystko dzialalo bez zarzutu. Miała moc, paliła na rys. Tak stala rok czasu. Wiadomo akum padł, hamulce zapieczone, na dodatek zapadla sie w ziemie. Wyciagniecie z dziory za pomoca linki. Proba odpalenia bez skutku. Rozrusznik kreci ale nie odpali. Pompka paliwa działa słychać ją. Mechanik mówił że remont silnika bo brak sprezania na wszystkich cylindrach, mowil ze najprawdopodobniej rozwalone zawory. Czy to może być przestawiony rozrząd? Czy mechanik ma rację?

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Jeśli za pomocą linki wyciągałeś z dziury i tak samo próbowałeś odpalić, to mogłeś przestawić lub zerwać rozrząd.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3680
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Przez tyle czasu to myślę za kuny i inne gryzonie już pól instalacji elektrycznej pożarły. Potrzebne jest kompleksowy serwis silnika, instalacji oraz układu paliwowego. Ponadto kto zostawia akumulator w aucie na tak długi czas nieodpalania...

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

nismo pisze:
07 sty 2019, 9:42
myślę za kuny i inne gryzonie już pól instalacji elektrycznej pożarły.
To możliwe, ale nie tłumaczy braku kompresji.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Arachin

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2017, 11:44
Auto: Astra G Bertone
Województwo: Zagranica - UE

#5

Nieprzeczytany post autor: Arachin »

Mechanik sprawdził auto kompleksowo. Żadne zwierzęta nie narobili szkód. Dzisiaj ma rozkręcić rozrząd.

Usunięty użytkownik 857091

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Myśle że albo nie ma paliwa, albo straciło oktany

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kol. wskaze jakis temat o utracie oktanow !!!!.moja stala przez 2lataz powodu zakrzepicy zyl nog na 5-7l paliwa i odpalila od strzala czyli od 1obrotu walu .
marpas 1954

Usunięty użytkownik 857091

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Widzisz u mnie stoi maluszek dziadka w garażu 30kkm 81 rok po pół roku nie odpalił, W zbiorniku około 1/2 paliwa. Zalalismy nowe paliwo i odpalił. Co dziwne mam 2 kosiarki z zalanym PB, na następny rok też nie odpaliły. Po zalaniu świeżego od strzała. Teraz zawsze dolewam świeżego. Tematu Ci nie zapodam , tylko stwierdzam fakty

Awatar użytkownika
Arachin

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2017, 11:44
Auto: Astra G Bertone
Województwo: Zagranica - UE

#9

Nieprzeczytany post autor: Arachin »

Niestety mechanik miał rację. Rozwalone tłoki. Brak kompresji. Remont kapitalny silnika. :cry:

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

Znaczy i ja miałem rację. Próbowałeś odpalić auto na holu i zerwałeś rozrząd, wskutek czego doszło do kolizji zaworów z tłokami. Tak więc nie tylko tłoki będą rozwalone, ale także korbowody i zawory (mogły się pokrzywić), głowica także może wymagać wymiany.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ