Rozmiar tloczka

ceranix3

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1,8 16V 1999r
Silnik: x18xe1
Rocznik: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Rozmiar tloczka

#1

Nieprzeczytany post autor: ceranix3 »

Jak moge sprawdzic jaki jest rozmiar tloczka zacisku tyl w systemie hamulcowym bosch.Chce kupic zestaw regeneracyjny same uszczelnienia bez tloka bo mi przy mrozach lewy tyl slabo puszcza i musze uzywac gumowego mlotka w celu rozluznienia go.Pewnie oring pod lapa recznego poszedl.Z tego co czytam to sa az 3 rodzaje 34,36,38.Teraz pytanko jak zajarzyc do ktorego rozmiaru kupic tloczek bez wstepnego rozbierania dziadostwa.Gdzies bylo ze to w zaleznosci od pojemnosci czyli do mojego moze byc 36 lub 38.
W lucasy juz nie chce mi sie bawic bo to znow ze 400 zika a i jeszcze jakies trzeba odpowiednie jarzma kupic.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Zapewniali mnie ze przy moim systemie i moim silniku będzie 36. Kupiłem, rozebrałem... i było 38.
Także to chyba loteria.

Jak masz porządny motoryzacyjny pod ręką to kup oba zestawy żeby nie było niespodzianki. Ten niepasujący oddasz.
A zazwyczaj rdzewieje tulejka w miejscu gdzie przykręca się łapę od ręcznego. Przez to nie cofa się po puszczeniu ręcznego.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ceranix3

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1,8 16V 1999r
Silnik: x18xe1
Rocznik: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ceranix3 »

Jednak zajrzalem dzisiaj pod auto i problem jest w uszczelce ktora znajduje sie miedzy lapa recznego a zaciskiem- porwana.Woda sie dostaje przymarza i stad problem.Linka chodzi elegancko wiec jeden klopot z glowy bo jej koszt jest wiekszy niz 2 zetawow naprawczych-bez tloczkow.Spsikalem to wszystko rozruszalem i czekam na cieplejsze dni, a napewno bez deszczowe.

ODPOWIEDZ