Wyciek oleju. Nazwa czesci.

nowyendriu

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra g, astra J
Silnik: z14xep, a14net
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 6 razy

Wyciek oleju. Nazwa czesci.

#1

Nieprzeczytany post autor: nowyendriu »

Witam. Zobaczyłem ostatnio przez przypadek minimalny wyciek, wręcz pocenie się w miejscu na zdjęciach. Przymierzam się do wymiany oleju, A wygląda na to że ten wyciek to z obudowy filtra (łączenie filtra z silnikiem). Moje pytanie brzmi: czy mam rację że to stamtąd?jak nazywa się ta czesx/uszczelka? Jest jeden sklep u mnie w okolicy i niestety muszę im dokładnie podawać nazwy A nawet numery części, bo zawsze coś mi źle zamowia, nie do tego silnika itp (stąd np partyzancko zaklejona sonda lambda po pogryzieniu przez kuny,facet bez numeru nie wiedział która będzie pasować...) . stąd moja prośba o nazwę albo numer części . Silnik z14xep
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz24

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2019, 12:24
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomasz24 »

Nie miej za złe chłopakom ze sklepu - Astry nie są łatwe do dobierania części, jeśli nie masz dobrego katalogu który rozbiera auto na elementy pierwsze po VIN-ie. Podaj mi swój numer VIN, albo spróbuj sam znaleźć ten element na [External Link Removed for Guests] tam po zalogowaniu możesz korzystać z bazy danych, wpisać VIN i mieć numer OE każdej śrubki - myślę, że ta uszczelka będzie po prostu na szkicu gdzie jest filtr oleju.

nowyendriu

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra g, astra J
Silnik: z14xep, a14net
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 6 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: nowyendriu »

Ok, żeby nie robić kłopotu zaloguje się. Dzięki wielkie za pomoc.
Ps tylko firma dostaje ode mnie wszystkie dane łącznie z nr vin, A czy to korek wlewu oleju czy co to zawsze do innego modelu.
W ogóle ostatnio obczailem, że filtr oleju mam według katalogu z astry h.. :) bo do astry g z tym oznaczeniem silnika powinien być wkrecany A ja mam papierowy. Może dlatego (z tego co pamoetam) z14xep w 2005r był już i w astrach g i h. Hmm A moze po prostu brac części do astry h?

Awatar użytkownika
Sivvy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2018, 8:19
Imię: Marcin
Auto: Astra G
Silnik: Z14xep
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Sivvy »

Silnik z14xep przeszedł modyfikację i trochę będzie różnic od któregoś numeru. Dowiedziałem się o tym jak kupiłem filtr oleju do tego silnika a był za wysoki. Ty pewnie masz ten nowszy typ stąd w katalogu pokrywa się z astrą h.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ