Wypadanie zapłonu

Awatar użytkownika
ucho103

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2019, 15:09
Imię: Paweł
Auto: astra g classic sedan 1.4 90km 16v
Silnik: Z14XE
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

Re: Wypadanie zapłonu

#11

Nieprzeczytany post autor: ucho103 »

Dopiero dzisiaj auto zostało naprawione... okazało się, że jakaś sprężyna się ułamała (zaworowa? i spowodowała zamknięcie na stałe zaworu, przez co pomiar kompresji wychodził prawidłowy co myliło mechanika. Coś tam się jeszcze pokrzywiło itd. Dopiero jak rozebrali silnik okazało się co jest grane.

Za naprawę 1500zł :shock: :cry:

Awatar użytkownika
Quemma

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2019, 21:29
Auto: Opel Astra G II 1.6 Twinport
Województwo: mazowieckie

#12

Nieprzeczytany post autor: Quemma »

Ja już nie mam pomysłu na to swoje auto.. Astra G II 1.6 Twinport.
Wypadanie zapłonu 2 cylinder od samego początku.
Wymieniona cewka i świece, głowica sprawdzona i jest ok- przejechała około 200km i znów błąd. Wymieniony kilka dni temu sterownik silnika, zrobione 15km i znów błąd wypadanie zapłonu... Pojechałam do mechanika wymienił sprężarkę od klimy bo uszkodzona i twierdzi, że to ona dawała takie objawy, nie wiem nie znam się na tym ale trochę mi nie pasuje sprężarka do wypadania zapłonu, zaraz mam 400km trasy do zrobienia i nie wiem czy mam jechać tym autem. Po wymianie sprężarki i usunięciu błędu zrobiłam narazie 40km i check nie wyskakuje ale już tyle miesięcy bujania się z tym zapłonem, że tylko przyglądam się zegarom czy nic się zaraz nie zapali i samochód nie zacznie szarpać.. Może ktoś może mi podpowiedzieć co jeszcze warto sprawdzić ?

edit: nie dawało mi to spokoju i poszłam się przejechać i oczywiście po nagrzaniu silnika wywaliło check, całkowicie bez objawów, żadnego szarpania, spadku mocy i samochód i check nie migał jak to zwykle bywało wcześniej. Po powrocie do domu zczytałam błędy metodą gaz/hamulec pokazało:
0170
0300
0301
0302
0303
0304

Awatar użytkownika
ucho103

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2019, 15:09
Imię: Paweł
Auto: astra g classic sedan 1.4 90km 16v
Silnik: Z14XE
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: ucho103 »

Haha ja też już mam dość. przejechałem 3000km i znowu to samo tylko inny cylinder.
Zakręcilem gaz na butli, wypaliłem z wężykow i narazie wszystkie objawy ustaly. Podejrzewam że coś jednak z LPG, a mechanik chyba mnie oszukał z tą sprężyna zaworową, ale jak to udowodnić? ;(

Awatar użytkownika
ucho103

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2019, 15:09
Imię: Paweł
Auto: astra g classic sedan 1.4 90km 16v
Silnik: Z14XE
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: ucho103 »

W zeszłym roku wymieniłem wtryskiwacze gazowe, ustawiłem korekty (przejechałem na Pb 200km), ustawiłem mapy LPG... I tak od lipca 2019 zrobiłem jakieś 30tys bez najmniejszych problemów, aż do początku kwietnia - dokładnie te same objawy co dokładnie rok temu...

Co jest z tym oplem 😑

armo11

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 07 wrz 2017, 13:03
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: armo11 »

Podjedź do serwisu Interauto na Żeliwnej 41 w Katowicach.
Miałem problemy z korektą dawki paliwa i wypadaniem zapłonów inne serwisy nie potrafiły dać sobie z tym rady.
Tam naprawili w godzinę.

Sosnaporaz2

Astro-maniak
Posty: 307
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:50
Imię: Robert
Auto: BMW
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: Sosnaporaz2 »

armo11 pisze:
24 kwie 2020, 20:08
Podjedź do serwisu Interauto na Żeliwnej 41 w Katowicach.
Miałem problemy z korektą dawki paliwa i wypadaniem zapłonów inne serwisy nie potrafiły dać sobie z tym rady.
Tam naprawili w godzinę.
Co dokładnie zrobili że naprawili ?

Awatar użytkownika
ucho103

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2019, 15:09
Imię: Paweł
Auto: astra g classic sedan 1.4 90km 16v
Silnik: Z14XE
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: ucho103 »

Sosnaporaz2 pisze:
25 kwie 2020, 16:16
armo11 pisze:
24 kwie 2020, 20:08
Podjedź do serwisu Interauto na Żeliwnej 41 w Katowicach.
Miałem problemy z korektą dawki paliwa i wypadaniem zapłonów inne serwisy nie potrafiły dać sobie z tym rady.
Tam naprawili w godzinę.
Co dokładnie zrobili że naprawili ?
Pewnie wymienili wtryskiwacze gazowy, skasowali mapy Pb, przejechali z 50km, mapy się ustawiła prawidlowe na Pb, skalibrowali mapy LPG pod prawidłowe mapy Pb.

Ja chyba to zrobiłem rok temu(chyba to podzialalo), nie jestem pewny, bo walczyłem dwa miesiące i pół auta rozebrałem. Jak w końcu wymieniłem wtryskiwacz j ustawiłem mapy LPG to wszystko się naprawilo, ale dlaczego po roku to samo? Kupiłem markowy dobry wtrysk, wątpię, że to znowu to samo.

ODPOWIEDZ