Opel Astra G rok 2001 silnik Z12XE ustawienie rozrządu

Awatar użytkownika
christopherjed

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2019, 19:01
Imię: Krzysztof
Auto: Astra G 1,2 12v 75 KM
Silnik: z12xe
Rocznik: 2001
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Salzgitter/DE

Opel Astra G rok 2001 silnik Z12XE ustawienie rozrządu

#1

Nieprzeczytany post autor: christopherjed »

Witam, kupiłem starą Astrę z 2001 roku aby jeździć do uruchomienia mojego Peugeot'a. Ponieważ strasznie grzechotał, wymieniłem popychacze, olej i filtr. Pomogło sporo, ale chyba lekko przestawiłem koło impulsowe położenia wałka rozrządu. Rozrząd ustawiałem bez przyrządów, jedynie zablokowałem wałki płaskownikiem 5 mm i spiąłem łańcuch z kołami opaskami.W tym silniku wałki nie mają wpustów, tylko siła tarcia trzyma koła w ustalonej pozycji. Zapomniałem oznaczyć położenie tego koła impulsowego, bo nie spodziewałem się, że tam nie ma wpustu czy kołka. Teraz przy około 2,5 tys. obrotów ma lekką czkawkę, lekką dziurę w gazie no i obroty po uruchomieniu nawet ciepłego przez kilka/kilkanaście sekund są około 1600. No i oczywiście pali się kontrolka silnika, błąd 0340. Czy ktoś wie , jak ustawić to koło bez przyrządu KM954 lub ma wymiary do sporządzenia szablonu? I do czego w ogóle służy to koło ?
Ponieważ mam zamiar Astrę sprzedać, gdy tylko mój Peugeot będzie sprawny, nie rozważam kupna w Niemczech zestawu do ustwiania rozrządu. Kupiony w Polsce z przesyłką będzie kosztował podwójnie. Moja prośba do posiadaczy takiego przyrządu, numer KM 954 oraz KM952 -proszę o położenie przyrządu KM954 na kartce papieru, odrysowanie i pomiar wg załączonego rysunku. Oprócz tego proszę też o zwymiarowanie trzpienia blokady silnika nr KM952. Na podstawie tych wymiarów sporządzę szablon do impulsatora (do czego służy?) Niestety mój tel. obciął zdjęcie trzpienia i nie widać oznaczonych średnic. Proszę o podanie.
Niestety, teraz się doczytałem, że zdjęcia będę mógł wklejać dopiero po 15 postach. Jeżeli ktoś zechce mi pomóc, wyślę rysunki na priv. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Windgate

Astro-maniak
Posty: 226
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:32
Auto: Astra H Hatchback 2005
Silnik: Z17DTL
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Windgate »

KM954:

[External Link Removed for Guests]

wydaje mi się, że wymiary KM 952 też gdzieś tam były.

Tutaj na jednym foto (na samym dole) jest rysunek techniczny:

[External Link Removed for Guests]
Per aspera ad Astra

Awatar użytkownika
christopherjed

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2019, 19:01
Imię: Krzysztof
Auto: Astra G 1,2 12v 75 KM
Silnik: z12xe
Rocznik: 2001
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Salzgitter/DE

#3

Nieprzeczytany post autor: christopherjed »

Dziękuję, super!

ODPOWIEDZ