Opel astra G 1.6 16v - Sterownik silnika, czujnik położenia wału, Błąd P0340

Awatar użytkownika
Rapuch

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 16:36
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra G 1.6 16v
Rocznik: 2001
Województwo: wielkopolskie

Opel astra G 1.6 16v - Sterownik silnika, czujnik położenia wału, Błąd P0340

#1

Nieprzeczytany post autor: Rapuch »

Witam. Mam problem z moim Autem. Postaram się opisać co jest nie tak, dokładnie jak tylko mogę.

Na samym początku powiem, że zaczęło się od pojawienia się kontrolki "Auta z kluczem". Auto nawet z tą kontrolką zachowywało się normalnie, nic nie szarpało, odpal na zimnym jak i ciepłym silniku. Pojechałem do mechanika, Auto zostało podłączone pod komputer. Błąd który się pojawił to P0340. Mechanik stwierdził, że czujnik położenia wału jest do wymiany, tak też zrobiłem, czujnik został wymieniony (dodam, że nie na nowy, tylko używany ).

Po wymianie czujnika, niestety było gorzej. Auto zapalało tylko na zimnym silniku, po osiągnięciu 80-90 stopni nie dało się zapalić. Więc zamieniłem czujnik na ten, który był poprzednio. Po ponownej wizycie u mechanika (tym razem innego) stwierdził, że może być uszkodzony "Sterownik silnika". Zalecił, żeby szukać używanego i szukać po numerach które są na sterowniku. Dzisiaj dobrałem się do tego sterownika, spisałem numery które tam były i złożyłem wszystko do kupy. Po złożeniu Auto miało przez chwile nierówne obroty, po chwili nastąpiła stabilizacja oraz przestało zapalać na ciepłym silniku. Gdy auto się rozgrzało dodatkowo wyskoczyła kontrolka "Silnika", czyli miałem już dwie kontrolki. Niestety nie wiem czy pojawiły się jakieś dodatkowe błędy.

Mam nadzieje, żę opisałem wszystko zrozumiale.
Czy wyjęcie sterownika i włożenie go spowodowało , że auto zaczęło wariować ? Ma ktoś może jakieś pomysły lub spotkał się z podobnym problemem ?
Za wszelkie rady i wskazówki będe bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

ja37

V.I.P.
Posty: 6106
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Błąd dotyczy wałka rozrządu - jedź do "mechanika" po odszkodowanie.

Awatar użytkownika
Rapuch

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 16:36
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra G 1.6 16v
Rocznik: 2001
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Rapuch »

Ogólnie auto w tej chwili żyje własnym życiem, ponieważ kontrolki zapalają się w losowych momentach :D. Wczoraj miałem 2, dzisiaj rano jedną a jak wracałem z pracy to też jedną po czym zgasła jak zgasiłem i odpaliłem silnik :D. Może to faktycznie sterownik/komputer juz mi pada.

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

czujnik wału też może przestawać działać na rozgrzanym silniku
można go zdiagnozować na oko po wyglądzie tylko trzeba wiedzieć na co patrzeć
poza tym nie wiem dlaczego wsadziłeś używany czujnik one nie kosztują worka monet
jak masz ten stary to wsadź go z powrotem i kup nowy w tzw. międzyczasie
jak masz jeden błąd to najprawdopodobniej jeszcze nie ecu
jeden błąd i to taki który tez wychodzi na ciepłym to na moje nie ecu
jak błędami sieje czujnik walków to auto można odpalić a jak czujnik wału to jest kaplica

poziom ogarnięcia naszych mechaników faktycznie jest porażająco chujowy

Awatar użytkownika
Rapuch

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 16:36
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra G 1.6 16v
Rocznik: 2001
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Rapuch »

Na właśnie kontrolka zapalała się tylko na ciepłym silniku. Ten stary czujnik mam własnie założony bo na tym używanym było gorzej jak wcześniej pisałem. Spoko zamówię nowy czujnik i dam zobaczymy czy bedzie poprawa. Dzięki

PS: Problem został rozwiązany. Wina leżała po stronie komputera/sterownika. Po wymianie wszystko działa jak należy.

Awatar użytkownika
Yetti1234

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2021, 17:39
Imię: Yetti
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2004
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Yetti1234 »

Ja z kolei od póltora roku posiadam Astrę H ,w tym czasie dwa razy wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu ( błąd P0340 ).Ostatnia wymiana styczeń tego roku, i znowu wczoraj zapaliło się autko z kluczykiem i pokazuje ten sam błąd . Czy czeka mnie trzecia wymiana tego czujnika :( ? Czy ten błąd może oznaczać jeszcze coś innego ? Dodam że sterownik silnika tez był wymieniony jakieś półtora roku temu.

Awatar użytkownika
Kolanick

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2022, 21:06
Imię: Katarzyna
Auto: Astra h
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Kolanick »

@Yetti1234 co było przyczyną? Mam identyczny problem + błąd egr

ODPOWIEDZ