Tryb awaryjny

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

Re: Tryb awaryjny

#101

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Nie ma bata żeby czujnik wałka nie zostawiał błędu w sterowniku więc tu diagnoza prosta, tam siedzi hall i sterownik zawsze pozna uszkodzony czujnik na podstawie danych z czujnika wału. Zresztą on służy tylko do szybkiego rozruchu, żeby wiedzieć w jakim takcie są cylindry, no ale musi być.
Przeplywomierz gorzej bo tu nie było jak rozumiem przerwy w obwodzie a jedynie błędne wskazania. Przeplywomierz źle liczył masę bo źle odczytywał temperaturę., stąd P170. Tryb awaryjny pochodzi z walka rozrządu. P170 Nigdy nie wyrzuci awaryjnego a jedynie wywali check i przejdzie na korektę stałowartościową w pętli otwartej.

Części OE przestaje się produkować około dwa lata po zakończeniu produkcji danego modelu, w tym przypadku będzie to coś około 2008r. Potem na serwis trafiają części z aftermarketu.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ja37

V.I.P.
Posty: 6105
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#102

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Jakby się paczało czymś normalnym, a nie łajnem na telefon, to błąd na bank jest.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#103

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Gdybyś się cofnął kilka stron,albo potrafił czytać ze zrozumieniem wiedziałbyś,że był nowy textara za 13 tyś.,opcom i kilka innych za minimum kilka tysięcy.Elm służył poglądowo bo za każdym czekiem nie będziesz latał do mechanika po odczyt.Poza tym zdziwilbys się bo wszystkie błędy odczytuje,kasuje podstawowe parametry masz a w zasadzie najważniejsze z których łatwo już wywnioskować co dalej robić.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#104

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

No ale błędu od czujnika walka nie było. Nie ma mowy żeby nie było. Czy przypadkiem twój sterownik od lpg nie kasuje błędów?
Bo to dziwna sytuacja żeby padł czujnik od walka rozrządu nawet sterownik rozpoznawał jego brak, wchodził w limp home a błędu nie było. Nie ma takiej opcji.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#105

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Bardzo proszę bez osobistych wycieczek i złośliwości.

ODPOWIEDZ