Wyciek płynu chłodzącego i wyciek przy kolektorze

Awatar użytkownika
RafalW98

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2023, 15:18
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Rocznik: 2001
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy

Wyciek płynu chłodzącego i wyciek przy kolektorze

#1

Nieprzeczytany post autor: RafalW98 »

Witam. Od jakiegoś czasu ubywa mi płynu chłodzącego. Zaświecił się check engine na kilka dni, potem zgasł i znowu świeci. W załączniku dodałem zdjęcie miejsca, w którym coś wycieka. Jest to rura filtru powietrza i akurat przy podłączeniu do kolektora coś tam się wydobywa. Czy to może być uszczelka kolektora ssącego? Stąd to ubywanie płynu? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a już sporo szukam. Z góry dziękuję
Opel astra g 1.8 lpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

robertsz

Astro-maniak
Posty: 422
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 25 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Witaj,

mam wrażenie, że trochę po omacku łączysz trzy różne usterki i próbujesz połączyć wszystko w jedno.

1. Na zdjęciu masz zapoconą przepustnicę - ta plastikowa rura od dolotu po latach jest tak twarda, że opaska jej nie zaciska na przepustnicy i zaczyna się pocić. Te mokre plamy to olej, który dostaje się z odmy do dolotu przed przepustnicą.

2. Nie ma to nic wspólnego z ubywaniem płynu chłodzącego - szukaj dalej - miałem taki silnik w zafirze i przez 15 lat jedynym miejscem, które ciekło była przegniła chłodnica. obejrzyj dobrze.

3. Check engine to kolejna sprawa - może być powiązana z pierwszą, ale raczej wątpię, żeby nieszczelność dolotu w tym miejscu miała tak duży wpływ na skład mieszanki, żeby wywalić checka. A już na 100% nie ma nic wspólnego z ubywającym płynem.
Tu bez odczytania błędów nie określisz co go boli.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Do przepustnicy wchodzą z obu stron dwa cienkie wężyki z płynem.Sprawdz czy gdzieś tam nie puszcza.Sa niżej jeden wchodzi z prawej drugi z lewej strony do przepustnicy.Czek świecił trzeba było odczytać błędy.Pewnie jeszcze się pojawi.

ODPOWIEDZ