Wskaźnik temp. cieczy 2.0 dti

Awatar użytkownika
david921

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2013, 13:43
Imię: Dawid
Auto: Astra H, J
Silnik: Z18XE, Z16LET
Województwo: podkarpackie

Wskaźnik temp. cieczy 2.0 dti

#1

Nieprzeczytany post autor: david921 »

Witam, jestem tutaj nowy więc liczę na wyrozumiałość. Zostałem posiadaczem astry g z silnikiem 2.0 dti i zauważyłem że wskaźnik temperatury nie wskazuje żadnej wartości i tutaj moje pytanie czym może być to najprawdopodobniej spowodowane. Kolega zasugerował mi, że może czujnik padł więc takowy zakupiłem i chcę wymienić ale nie wiem gdzie znajduje się w komorze silnika i tutaj prośba do Was o porady i wskazówki ;) Z góry dzięki za pomoc, jeśli nie ten dział to proszę o wybaczenie :D pozdro

Przemek04

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2007, 21:08
Imię: Rysio
Auto: Opel Astra G,
Silnik: Y20DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Przemek04 »

Witam
JAk otworzysz maskę to po lewej stronie przy grubym wężu jest wkręcony czujnik (od góry ) to wymień koszt 30 z groszami . całość jest pod obudową którą musisz odkręcić .

Awatar użytkownika
david921

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2013, 13:43
Imię: Dawid
Auto: Astra H, J
Silnik: Z18XE, Z16LET
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: david921 »

Wymieniłem czujnik, bez żadnego skutku. Dodam tyle, że przy włączeniu zapłonu wskazówka temp. się podnosi i opada, w trakcie jazdy ani drgnie :( Jakie mogą być przyczyny? Termostat do wymiany czy wskaźnik temperatury?

Przemek04

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2007, 21:08
Imię: Rysio
Auto: Opel Astra G,
Silnik: Y20DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Przemek04 »

Dziwne objawy . Termostat jakby padł to podczas jazdy były by wskazania . można też sprawdzić czy obwód jest otwarty ( powinien wąż gumowy się powoli nagrzewać) lub zamknięty ale wówczas powinno szybko wskazać temperaturę . Słyszałem też że zamiennik czujnika temperatury też może mieszać.

Awatar użytkownika
tomasz198915

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2015, 17:55
Imię: Tomasz
Auto: astra 2.0
Silnik: 2.0 dtl
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: tomasz198915 »

Witam panowie przypne sie do tematu potrzebuje pomocy stalem sie posiadaczem astry1999r 2.0 82km i zauwazylem ze wskazowka od temp cieczy nic nie wskazuje a temp zewnatrz wskazuje trzy kreski co moze byc przyczyna? z gory dziekuje za pomoc

kuba11

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2014, 19:33
Imię: Kuba
Auto: Astra G
Silnik: Y20DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin (PJA)

#6

Nieprzeczytany post autor: kuba11 »

Panowie mam 2,0 dti 16v i po wymianie czujnika temperatury silnika nic się nie poprawiło a miałem podobne objawy dopiero po pół roku cos się zmieniło i temperatuta jest pokazywana normalnie podnosi się i wszystko działa. Niewiem co mogło być ale czujnik kupiłem oryginalny bo czytałem że podróbek ople nie lubia. teraz wszystko śmiga elegancko.

leszek1970

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:49
Imię: Leszek
Auto: Astra G Sport 2,0DTi
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie

#7

Nieprzeczytany post autor: leszek1970 »

tomasz198915 pisze:Witam panowie przypne sie do tematu potrzebuje pomocy stalem sie posiadaczem astry1999r 2.0 82km i zauwazylem ze wskazowka od temp cieczy nic nie wskazuje a temp zewnatrz wskazuje trzy kreski co moze byc przyczyna? z gory dziekuje za pomoc
Sprawdź organoleptycznie węże od układu chłodzenia czy są gorące czy nie (jak silnik pracuje). Wskaźnik temperatury zewnętrznej masz za zderzakiem, jak się nie mylę to przed chłodnicą na środku zderzaka. Może być uszkodzony.

ODPOWIEDZ