2.0DTI montaż pompy wspomagającej paliwa

Awatar użytkownika
maxmaxpp

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2017, 20:21
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X20DTL,Z17DTH,Z18XE
Województwo: wielkopolskie

2.0DTI montaż pompy wspomagającej paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: maxmaxpp »

Tak jak w temacie, chciałbym zamontować w mojej G pompę wspomagającą i teraz pytania i małe informacje :P

Jak wiadomo w 2.0DTI idzie się spotkać z niedomaganiem pompy wytryskowej, gdy stoi dziobem w dół to nie ważne zimno czy ciepło zapali na strzała, problem pojawia się gdy stoi na równym, prawda w tym jest taka, że regeneracja pompy nie jest mądrym rozwiązaniem, bo jeśli raz już jest z czymś problem to może się okazać, że drugi raz wyjdzie na to samo....ale przejdźmy do tego o co mi chodzi.

1 sposób jaki można zastosować to zmiana kosza w baku i włożenie do niego pompy wspomagającej niskociśnieniowej (ok. 0,76bar) tylko jeden problem jest taki, ze wiązka jest, ale nie mam pojęcia gdzie rozchodzi się już przy komorze silnika bo jednak nie ma tam kostki do przekaźnika takiej jak w benzynie do sterowania pompą

2 sposób to montaż takiej samej pompy wspomagającej, ale zewnętrznej na przewodzie pomiędzy filtrem paliwa, a pompą wtryskową, i znowu nasuwa się pytanie gdzie ją podłączyć...

Rozwiązania typu "gruszka" mnie nie interesują bo jestem zbyt leniwy żeby ciągle podnosić maskę :P

Czekam na ciekawe pomysły i propozycje :D

ODPOWIEDZ