Terkotanie z okolic skrzyni.

Awatar użytkownika
Hancu

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2017, 13:33
Imię: Krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: opolskie

Terkotanie z okolic skrzyni.

#1

Nieprzeczytany post autor: Hancu »

Witam!
Jestem nowy i mam nadzieję, że nie zbłądziłem za daleko z tym tematem :D
Sprawa wygląda tak: po odpaleniu zimnego silnika po około 5 minutach zaczynają dochodzić dziwne odgłosy ze skrzyni biegów, nazwałbym to terkotaniem. Przy wciśniętym sprzęgle - cisza, jak dobrze "ułoże" pedał sprzęgła, to terkotanie ustaje. Jak lekko dodam gazu również ustaje, nie ma problemów z wbijaniem biegów jak silnik się dobrze nagrzeje, to również problem ustaje.
Co Wy na to? Mogę jeździć i czekać aż coś się posypie, czy rozbierać?
Pozdrawiam!

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

czekac to raczej nie ale diagnozować dokładniej . swego czasu byłem przekonany ze padly lozyska altka . jednak dokladniejsza diagnoza z wykorzystaniem najpodlejszego stetoskopu z ustrojstwa do pomiaru ciśnienia krwi za pare zl wskazala na rolke napinacza paska rozrządu . w skrzyni poj b.mocno niesie wiec na gole ucho można się niezle pomylić . po wymianie rolki wsio ustalo . druga wersja . już chciałem wymieniac prawy przegub ale syn zauwazyl ze jak jade 20-30/h to lewe kolo tańczy . odgłos wskazywal na prawe!
marpas 1954

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Poziom oleju w skrzyni sprawdzałeś ? Jeśli tak,to czy olej był czysty i nie zawierał opiłków metalu ? Jak masz możliwość to podnieś przód auta i kręć kołami, i nasłuchuj czy to terkotanie słychać.

Awatar użytkownika
Hancu

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2017, 13:33
Imię: Krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: opolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Hancu »

Poziomu oleju jeszcze nie sprawdzałem, zrobię to na dniach i dam znać jak wygląda sytuacja. Podczas kręcenia kołami nie słychać żadnych niepokojących dźwięków otóż te "terkotanie" słychać TYLKO na biegu jałowym na postoju (zapomniałem dodać tak istotnej rzeczy) , po lekkim dodaniu gazu odgłos ustaje.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Pytam o jakość i stan oleju, bo wiele to w tej kwestii wyjaśni. Podobne objawy wywołuje zużyte łożysko oporowe sprzęgła.

Awatar użytkownika
Arkadiusz25042

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:59
Imię: Arek
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: lubelskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Arkadiusz25042 »

Witam wszystkich podłączam się do tematu. W mojej astrze problem wygląda trochę inaczej gdyż dźwięk podobny do terkotania dochodzi po wciśnięciu sprzęgła i czuć wibracje silnika w zakresie od 1500 do 2000 tyś obrotów na postoju i jak jest zimny to po lekkim wciśnięciu gazu. Wibracje czuć pod nogami kierowcy i na karoserii, a w czasie jazdy tzw. szarpanie.

Awatar użytkownika
Hancu

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2017, 13:33
Imię: Krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: opolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Hancu »

Witam! Sprawdź zawieszenie silnika, może któraś poducha już na wykończeniu.Wracając do tematu - olej sprawdzony i jego stan jest w normie, opiłków brak...
Nie mam pojęcia, terkotanie jest coraz głośniejsze i sprawia wrażenie jakby zaraz coś miało odpaść z tego samochodu.
Moja astra została wyprodukowana w 2000r. od którego rocznika zaczęli montować dwumasy może ktoś coś się orientuje?
Pozdrawiam!

EDIT:
Ktoś coś podpowie? Nie...? Ok.

ODPOWIEDZ