Przedmuchy 1,7 CDTI

Awatar użytkownika
Drahim

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:12
Auto: Astra G 1.7 cdti 80 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

Przedmuchy 1,7 CDTI

#1

Nieprzeczytany post autor: Drahim »

Witam
Od jakiegoś czasu zauważyłem problem z ubywaniem oleju w mojej asterce. Zacząłem szukać przyczyny i wychodzi mi że dmucha przez odmę. Aby to mieć pewność zbudowałem odolejacz/separator oleju odmy. Wychodzi mi że na 1000km zbiera się około 0,4 l oleju. Dodatkowo na rozgrzanym silniku na jałowym biegu dość mocno wydobywają się opary spod korka wlewu oleju. Niestety obawiam się że to już zbliża koniec silnika. Przebieg raczej prawdziwy wynosi 250 tyś. Silniczek to 1,7 cdti 80 KM z 2003 roku. Razem z tymi objawami doszło jeszcze spalanie na poziomie 6,5 - 6,7 litra w jeździe mieszanej na co dzień oraz 5,8 w trasie przy normalnej jeździe. Dane ze stycznia -lutego. Myślę że nie jest to tragedia ale wydaje mi się ze bywało lepiej. Teraz moje pytania i prośba o pomoc:
1. Czy można jakość sprawdzić czy to pierścienie puszczają czy uszczelniacze zaworów? A może coś jeszcze innego.
2. Czy znacie jakiegoś dobrego majstra w Bydgoszczy lub w okolicy.
3. Czy warto to robić a może pomyśleć o przeszczepie silnika.
Dodam jeszcze że chciałbym jeszcze parę latek pojeździć tym autkiem.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 8:25 przez Drahim, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

350 tys przebiegu nie robi wrażenia na tym silniku. Turbina w jakim stanie-może to ona puszcza, Sprawdzałes czy w IC jest olej?

Awatar użytkownika
Drahim

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:12
Auto: Astra G 1.7 cdti 80 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Drahim »

Turbina była już regenerowana. IC teraz jest suchy bo cały olej wydmuchiwany przez odmę jest wyłapywany przez separator i potem już "czyste powietrze" trafia kolektora dolotowego tak jak w originale.

ODPOWIEDZ