Astra 2.0 DTI Problem z turbiną

Awatar użytkownika
Misiakowy94

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2017, 15:28
Imię: Damian
Auto: Opel Astra G Caravan 2.0 DTI
Silnik: X20DTH
Województwo: małopolskie

Astra 2.0 DTI Problem z turbiną

#1

Nieprzeczytany post autor: Misiakowy94 »

Witam, mam problem z turbo, nagle podczas jazdy przestała moja astra przyśpieszać poprzez turbo, pali jezdzi do 2k obr normalnie, elektrozaworki sprawdzałem poprzez zatkanie OUT i wciąganie powietrza poprzez VAC, wszystkie trzy terkoczą. Na kompie był błąd czujnika podciśnienia, podmieniłem na taki sam sprawny czujnik i dalej to samo. ( czyżby błędy po podmianie nadal odcinały czujnik ? konieczne jest skasowanie błędu po podmianie, czy powinno działać ? ) EGR mam podciśnieniowy, odkręciłem przetarłem przemyłem i dalej klapa. Nic się nie świeci na zegarach,żaden błąd, samochód nie dymi. Jedyne co mnie nurtuje to to, że jak odpalę auto to przy turbinie mogę na jałowym biegu, poruszać cięgnem w stronę turbiny. Tak być powinno ? Jeżeli macie jakieś inne propozycję proszę o pomoc. Bo jeździ aktualnie jak wolno ssący diesel co przy masie kombi to udręka. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Sprawdź przewody przy kostce od czujnika doładowania. Jest tak umieszczona że bardzo łatwo nieświadomie uszkodzić, np przy wymianie filtra oleju. Kilka razy się z tym spotkałem i efektem był brak przyspieszenia auta.
161nt167

Misiakowy20

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:50
Imię: Damian
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wolbrom ( KOL )

#3

Nieprzeczytany post autor: Misiakowy20 »

Ja u siebie miałem podobnie, brak mocy, zaworki ok turbo ok , czujnik podciśnienia podmieniany i nagle okazało się że przy vacumpompie pękła ta gumowa fajka łącząca vacumpompe z wężykiem podciśnienia. Przycialem ją, założyłem i moc powróciła a u mechanika również był błąd podciśnienia . Pozdrawiam

cammel

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2017, 7:15
Auto: Astra G
Silnik: X20DTL
Województwo: warmińsko-mazurskie

#4

Nieprzeczytany post autor: cammel »

Obejrzyj wtyczki, ostatnio wyciągałem od czujnika temperatury a tam piny były wygnite. Wtyczka niby hermetyczna.

ODPOWIEDZ