astra g 2.0 16V DI nie gaśnie po wyłączeniu i wyjęciu kluczyka

Awatar użytkownika
memek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2018, 18:13
Auto: Astra G 2.0 Di 16V
Województwo: małopolskie

astra g 2.0 16V DI nie gaśnie po wyłączeniu i wyjęciu kluczyka

#1

Nieprzeczytany post autor: memek »

Witam, dziś pojawił się taki oto problem. Po przekręceniu i wyjęciu kluczyka nie gaśnie silnik i świecą się kontrolki (ładowania, oleju, engine i chyba coś tam jeszcze). Muszę przekręcić kluczyk w stacyjce kilka razy żeby silnik się wyłączył. Problem nie występuje cały czas. Podejrzewam zwarcie w instalacji elektrycznej lub usterkę stacyjki.
Kiedy poszedłem do klienta i wróciłem zaskoczony byłem, że przy otwarciu samochodu nie zaświeciły się kierunkowskazy. Kiedy wszedłem do środka kontrolki się świeciły.
Czy macie jakieś sugestie od czego zacząć?

Może być tak, że problem powoduje złącze do przyczepy. Urwana jest zatyczka pinów, a same piny w gniazdku są zaśniedziałe. Chciałbym na początek odłączyć gniazdko złącza do przyczepy. Czy ktoś może mnie nakierować gdzie je mogę rozłączyć?

astra g 2.0 16V DI kombi 99r.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Prawdopodobnie kostka stacyjki uszkodzona. Jeśli chodzi o gniazdo przyczepy, to zazwyczaj podłączają się przy wiązce tylnej lampy.

Awatar użytkownika
memek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2018, 18:13
Auto: Astra G 2.0 Di 16V
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: memek »

od dwóch dni problemu nie ma. Te piny w gnieździe przyczepy trochę oczyściłem dwa dni temu (był już taki kożuch - nie wiem jak to opisać) i jak na razie jest spokój. Nic więcej nie robiłem. Poszukam w bagażniku wtyku do gniazda przyczepy. Dam znać za jakiś czas czy pomogło. Mam się jeszcze z kolegą umówić na sprawdzenie błędów.

ODPOWIEDZ