błąd przepływomierza?

Awatar użytkownika
danielex

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 18:52
Imię: Daniel
Auto: Astra G
Województwo: dolnośląskie

błąd przepływomierza?

#1

Nieprzeczytany post autor: danielex »

Witam to mój pierwszy post tak że proszę o wyrozumiałość. Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem aste silnik 2.0 diesel 1998 kupiłem ją z check engine poprzedni właściciel zapewniał ze trzeba podłączyć zawór EGR bo kupił nowy ale nie podłączył przy tym kopcił niesamowicie no ale ok pojechałem do mechanika i rzeczewiście wystarczyło podłączyć i kopcenie ustało ale jest jest jeszcze jeden problem mówił ze coś z przepływką grzebał ponad tydzień i stwierdził że przepływka jest ok ale coś z wiązką od niej jest nie tak i kazał jechać do elektromechanika i tak zrobiłem a elektromechanik że trzeba wyciągnąć cała wiązke i sprawdzać koszt od 600zł lub wymienić CAŁĄ PRZEPŁYWKE nie wiem co miał na myśli? wydaje mi sie że chce mnie naciągnąć. mam dać mu znać do jutra co robimy. i tu moje pytanie czy miał ktoś coś podobnego? a i dodam że blokuje obroty na 3.5 tyś i kontrolka nie zawsze się pali najczęściej zapala się jak dojeżdżam do świateł ale jak juz ruszę to przez jakieś 100-200m sie pali i gaśnie i normalnie jeździ dziwna sprawa a ja w temacie samochodów jestem zielony :) prosze o odpowiedzi po "chłopsku" pozdrawiam

Bodek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 sty 2009, 22:35
Imię: Bodek
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Rocznik: 2015
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bodek »

danielex,
Na Twoim miejscu sprawdziłbym najpierw pompę vacum.
Takie objawy są, jak pompa na niskich obrotach nie daje wystarczającego podciśnienia.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, 15:15 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
danielex

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 18:52
Imię: Daniel
Auto: Astra G
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: danielex »

"niby " była sprawdzana ta pompa ale gwarancji nie mam nie stałem nad mechanikiem :)

ODPOWIEDZ