Check engine na zimnym 2.0 dti

Misiakowy20

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:50
Imię: Damian
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wolbrom ( KOL )

Check engine na zimnym 2.0 dti

#1

Nieprzeczytany post autor: Misiakowy20 »

Witajcie mam mały problem z astrą 2.0 dti mianowicie, jak samochód jest zimny nie czuć dobrego przyspieszenia, a jak rozkrece go do 3-3,5 tysiąca obrotów wskakuje check engine , zgaszeniu auto na chwilę i znika, jak samochód po odpaleniu osiągnie temperatura około 40-50 stopni jedzie i przyspiesza bez problemu i nawet check się nie pojawia po ponad 3,5 tysiącach obrotów . Co to może być ? Proszę o poradę gdyż mam drugą Astrę 2.0 dti z której mogę części przekręcić i sprawdzić . Pozdrawiam

Astrą g kombi 2.0 dti dth

Witajcie, posiadam Astrę 2.0 dti, jeździła bez problemu do czasu aż wracałem z Częstochowy i trochę pałowałem auto bo się spieszyłem. W pewnym momencie zaczęła się pojawiać kontrolka samochodu z kluczykiem i jakby w momencie święcenia kontrolki odcinało turbinę i obroty idą tylko do 4000, czasem kontrolka gaśnie i życie w samochodzie powraca, puki ponownie kontrolka nie wyskoczy . Samochód bym w serwisie , powiedziano mi żebym auto zabrał bo naprawa przekroczy wartość pojazdu bo musieliby szukać pokolei i wymieniać części na nowe . Odebrałem samochód , nie powiedziano mi nawet jakie błędy były . Proszę o poradę co próbować podmienić ?? Mam w domu drugą dti i mam możliwość sprawdzenia . Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, 18:08 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Skoro check, to musi być bład.

Misiakowy20

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:50
Imię: Damian
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wolbrom ( KOL )

#3

Nieprzeczytany post autor: Misiakowy20 »

ale on gaśnie po ponownym odpaleniu, czy po zgaśnięciu też będzie wyświetlany na komputerze ??

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Powinien sie zapisać, sprawdz metode odczytu błedów gaz hamulec.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, 22:38 przez mk5, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ