Wskaźnik temperatury cieczy przestał działać (1.7 DTI 75km) )

17dti

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 08 lip 2014, 8:11
Imię: MARCIN
Auto: ASTRA G 1.7DTI caravane
Silnik: 1.7dti
Województwo: łódzkie

Wskaźnik temperatury cieczy przestał działać (1.7 DTI 75km) )

#1

Nieprzeczytany post autor: 17dti »

Witam
3 tygodnie temu wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej na desce rozdzielczej przestał działać (po naprawie alteratora - wymiana łożysk i i uszczelnień ) . Cały czas pokazuje 0 st C. Ogrzewanie wewn. auta działa normalnie - dość szybko się nagrzewa (~~3-5km - jak zawsze).
Myślałem że "Mechanicy" od alternatora coś rozłączyli ale już byłem z pretensjami - oglądali wszystko na około z każdej strony i nie zauważyli nic rozpiętego .
Po tym jak "Mechanicy" od alternatora nie znaleźli swojej winy - wymieniłem termostat (bez zmian) , wymieniłem czujnik temp przy termostacie (bez zmian).
Byłem u innego Mechanika obszukał cały silnik na około - bo podobno w tych silnikach jest jeszcze jeden czujnik od temp silnika - który daje sygnał na wskaźnik. A ten czujnik przy termostacie daje tylko sygnał do kompa. Niestety nie znaleźliśmy tego drugiego czujnika.
Ale Mechanik podłączył komputer diagnostyczny i było widać że w " systemie " Astry jest podawana temperatura 47 st C (silnik był już nieco przestygnięty ) .

Dziś zrobiłem trasę 2x170km i zauważyłem że przy "większej" prędkości ~~110/120 wskazówka się ruszyła . Podniosła się na 85 st C.
Jednak po kilkunastu minutach (przy mniejszej prędkości) znowu spadła do 0.

Nie mam już pomysłów . Czy ktoś miał taki przypadek ? Czy jest rzeczywiście drugi czujnik temp w tym silniku ?
Czy może to sam wskaźnik się zepsuł ?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Czujnik jest jeden. Było na goracym było sprawdzic jaka temp widzi ecu, przy 47st wskazówka nie ruszy.

17dti

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 08 lip 2014, 8:11
Imię: MARCIN
Auto: ASTRA G 1.7DTI caravane
Silnik: 1.7dti
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: 17dti »

OK. Spróbuje tak zrobić .
Choć to nie będzie łatwe. Mechanik z kompem nie jest na moje zawołanie. Jak będę czekał przed warsztatem to mi silnik wystygnie . No chyba że go nie będę gasił :)
Dzięki za podpowiedź.

ODPOWIEDZ