Kontrolki zapłon / odpalenie 1.7 DTI Isuzu

Maxx

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2008, 9:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kontrolki zapłon / odpalenie 1.7 DTI Isuzu

#1

Nieprzeczytany post autor: Maxx »

Witam,
mam pytanie, być może temat był już poruszany - jeśli tak to proszę o link.
Wczoraj zauważyłem, że zmienił się sposób gasniecia kontrolek. Dotąd było to tak, że po właczeniu zapłonu a przed uruchomieniem silnika miałem takie kontrolki na wyświetlaczu
Obrazek
Obecnie, jest tak (poza kontrolką świec, gasnie w tempie normalnym) - w porównaniu z wcześniejszym uruchamianiem silnika, pozostaje kontrolka samochodu z kluczem
Obrazek
Wszystkie kontrolki gasną (odpukać - póki co !!) po uruchomieniu silnika.
Czy jest to coś czym należy się przejmować już teraz czy dopiero zainteresować się tym gdy zacznie się wspomniana kontrolka świecić podczas jazdy? Pytam się bo spotkałem się z różnymi zdaniami na ten temat (jedni twierdzą, że to normalne a inni że może to zapowiadać jakieś, obecne lub przyszłe, problemy)

Tak jeszcze dla wyjaśnienia - Astra G, rocznik 2003, silnik Isuzu, wyświetlacz jak w pierwszej fotce (drugi tak dla objaśnienia problemu :D )

Bodek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 sty 2009, 22:35
Imię: Bodek
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Rocznik: 2015
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bodek »

Po włączeniu zapłonu mają się świecić kontrolki jak na fot.2 , po odpaleniu wszystkie gasną.
Wygląda na to, że wcześniej miałeś coś nie tak, a teraz jest OK.

Maxx

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2008, 9:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Maxx »

czyli podsumowując (bo zapomniałem dodać, że przy zapłonie kontrolka "samochodu z kluczem", gasła po chwili a obecnie świeci się przez cały czas to momentu odpalenia silnika) nie mam co obecnie obawiać się, że coś mnie niemiłego spotka na trasie lub przy próbie ruszenia w trasę :-)

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6262
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Kontrolka z kluczykiem powinna zgasną pare sekund po przekreceniu kluczyka, ale przed odpaleniem(tak jak miałes wczesniej). Pewnie pojawił sie jakiś bład. [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ