Kontrolka oleju, głośna praca, 1.7 DTI, Y17DT, Astra G II

Awatar użytkownika
astra2003

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2021, 23:19
Imię: Opel
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Rocznik: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

Kontrolka oleju, głośna praca, 1.7 DTI, Y17DT, Astra G II

#1

Nieprzeczytany post autor: astra2003 »

Witam, godzinę temu byłem zatankować Astrę, normalnie dojechała, po zatankowaniu i zapłaceniu wsiadłem do auta, odpaliłem i nagle usłyszałem dziwny dźwięk spod maski i pojawiła się kontrolka oleju. Od razu zgasiłem i przepchnąłem auto. Na bagnecie trochę powyżej minimalnego poziomu oleju. Po dolaniu 0,5 litra, poziom oleju jest w połowie. Dźwięk nie przypomina stukającej panewki, coś bardziej jakby głośne szuranie, terkotanie. Odpala bez problemu i nie ma żadnych błędów. 2 tys. km temu wymieniałem rozrząd i pompę wody. Olej w tamtym roku, przejechałem 10 tys. km. Asterka od nowości w rodzinie, nigdy wcześniej nic podobnego się wydarzyło. Dzisiaj tak po prostu nagle ten dźwięk i kontrolka oleju. Od czego zacząć oględziny, pokrywa rozrządu i koło pompy oleju, a potem miska olejowa i smok olejowy? Przebieg to 262 tys. km. Rok 2003. Silnik Y17DT.

Awatar użytkownika
astra2003

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2021, 23:19
Imię: Opel
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Rocznik: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: astra2003 »

Problem rozwiązany, winna była odkręcona nakrętka koła pompy oleju. Przy wymianie rozrządu należy zwrócić na nią uwagę i polecam dokręcić ją dodając klej do gwintów. Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ