Astra G 1.7 CDTi klimatyzacja słabo chłodzi przy wysokiej temperaturze otoczenia

Awatar użytkownika
Ajronix

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2022, 19:19
Imię: Mariusz
Auto: Astra G Kombi 1.7 CDTI Isuzu
Silnik: Z17DTL
Rocznik: 2004
Województwo: mazowieckie

Astra G 1.7 CDTi klimatyzacja słabo chłodzi przy wysokiej temperaturze otoczenia

#1

Nieprzeczytany post autor: Ajronix »

Samochód to Astra G Kombi 1.7 cdti. Po dwóch latach niesprawnej klimatyzacji został wymieniony skraplacz i osuszacz na nowy i nabity czynnik 600g, klima szczelna.
Przez 2 dni chłodziła, a potem dziś sprawdzałem przy temp. otoczenia 18-19 stopni po 2-3 min pracy klimatyzacji z kratki leci temp ok 5-7 stopni (nie ma znaczenia czy auto stoi czy jedzie), a na przedniej szybie od zewnątrz aż się skrapla, czyli wszystko ok. Potem gdy temperatura otoczenia rośnie chłód z klimatyzacji jest coraz słabszy. Przy 30'C otoczenia z kratek leci 20-21 C', a po chwili niskie ciesnienie jest w normie i trzyma 2 bary a na wysokim robi się około 25 bar i strasznie wysoka temp około 70 z tego co pamiętam i nie da się tej rurki prawie dotknąć. Podczas szybkiej jazdy (temp otoczenia ~30C) około 130-140 klima zaczyna chłodzić efektywniej i później nawet po zmniejszeniu prędkości i jeździe po mieście klima sobie jakos radzi ale nie ma fajerwerków, słychać i czuć że silnik ma ciężko.

Podpowiedzcie co jest bo już ponad tysiąca wsadziłem i każdy fachowiec każe co innego, jeden wymienić sprężarkę, drugi płukać układ a 3 jeszcze co innego. Sprężarka chyba jest dobra skoro radzi sobie w niskich temperaturach. Wentylator skraplacza działa gdy chłodniej to na zewnetrz to zdaje mi się że na pierwszym biegu, a gdy cieplej to cały czas na drugim ale to tylko słuchowo udało mi się zaobserwować. Wlącza się od razu po uruchomieniu klimy i wyłącza zaraz po wyleczeni. Kompresor pracuje cały czas nieraz tylko zauwazylem jakby go na chwilę tylko sprzęgło rozłączyło, a tak pracuje cały czas. Gdy jest chłodniej to zaworu rozprężnego prawie nie słychać w środku, a gdy upał to słychać go w kabinie (tak myślę że to on) jak syczy prawie caly czas albo nieraz z na chwilę przerywa i znowu.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

może badziewny skraplacz
słyszałem nie raz ze najtańsze chińskie chłodnice mimo że nowe
nie dają sobie rady w upały
być może to samo tyczy się skraplaczy

ODPOWIEDZ