Klimatyzacja się nie włącza:(

Gość

#21

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zadzwoniłem, powiedziałem że chce cewke do klimy do astry II 2000 16.16V benzyna i tyle. Są kumaci :)
Pudełko raczej już jest w śmietniku.

Stanleyc600

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2008, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Stanleyc600 »

OLO pisze:Zadzwoniłem, powiedziałem że chce cewke do klimy do astry II 2000 16.16V benzyna i tyle. Są kumaci :)
Pudełko raczej już jest w śmietniku.
a podal bys mi nuerm telefonu do tej firmy?
[External Link Removed for Guests]

Gość

#23

Nieprzeczytany post autor: Gość »

[External Link Removed for Guests]

Answer

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Answer »

Teraz moja opowiesc. Kupilem z ta sama historia, klima dziala na pewno... ale jest pusta. Napelnilem ja, sprawdzanie szczelnosci, wszystko ok. Klima dzialala troche wiecej niz pol roku i nagle przestala. Na darmowej diagnozie w norauto powiedzieli ze niby osuszacz do wymiany. Ale jak sie okazalo uklad znowu byl pusty, wiec skoro niby na 100% szczelny to jak moze byc pusty. Sprezarka sie zalacza, obroty lekko podskakuja. Co o tym myslicie ?

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

Jedz do ASO mi za sprawdzenie wzieli 50zł wpuscili jakiś płyn i pod lampa UV sprawdzili i okazało sie ze chłodnica walnieta a dziurka była tak mała ze czynnik uciekał około 4 miesiace od napełnienia :) chłodnica klimy w ASO 1500zł a zamiennik 420zł plus wziołem zamiennik powodzenia lato juz prawie w pełni wiec klima musi działac
ASTERKA BY SKALPEL :)

Awatar użytkownika
Kid

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2007, 9:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Blitz Team'u
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Kid »

Miałem podobną sytuację, nabiłem czynnik, sprawdziłem szczelność, wpuścili odrazu kontrast... a klima nic :(. Okazało się że cewka w sprężarce była padnięta, zakupiłem cewkę (a dokłądniej całą sprężarkę z podzwonowej astry od kumpla za 100zł) wymieniłem i wszystko chula, klima chłodzi bardzo dobrze, ale... od jakiegoś czasu zapala mi się ta felerna kontrolka (z symbolem chłodnicy i wiatraka) jak tylko temp. cieczy chłodzącej przekroczy 90 stopni... eh, mogłem kupić wersję bez klimy :)
-=Blitz Team=- :D

kurczak47

#27

Nieprzeczytany post autor: kurczak47 »

kurcze nie chodziła mi klima, naczytałem się tutaj o cewce chorowitej w astrze i kurcze strzał w 10. Cewka od sprzęgiełka była walnięta wymieniłem na używaną za 100 zł dałem też 100 zł za robocizne. byłem wcześnie na komputerze i wyskoczyło mi 5 błędów w tym, taki co się nie chciał usunąć, że klima nie widzi obrotów silnika. No ale po wymianie cewki jest już zimniuśko w astruni. pozdrawiam

bulkatom

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2008, 15:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: bulkatom »

Ja kupiłem auto z działającą klimą, ale właśnie padła (po 3 tygodniach) Objawy takie jak opisujecie - obroty się podnoszą przy właczeniu, ale nie chłodzi. Gaz i czynnik chłodzący są. Ciśnienie jest.

Jesli ktoś jest z Krakowa - proszę nie piszcie jak zrobić to samodzielnie, tylko polećcie dobrego fachowca.
Z góry dzięki!
Tomek
Czy Astra będzie się spisywała tak dobrze jak Polo?

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

Witam wszystkich to jeszcze raz ja czyli ArekDziadzia mam do was pytanie jak długo działa wam wentylator podczas właczonej klimy na 16C czy cały czas wam sie kreci czy z przerwami ??
ASTERKA BY SKALPEL :)

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: markor »

Podlącze sie pod ten temat. Mam Astre F x20xev z klimą, ostatnio na całkowicie zimnym silniku po włączeniu klimy odrazu wlączyl sie wiatrak. Czy tak powinno być? slinik byl calkowicie zimny. Ogólnie to mam tak, że w duże upały jak jeżdze na klimie to mam max jakieś 95stopni, a bez klimy dochodzi do jakis 98stopni. Tak powinno byc?
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ