Klimatyzacja się nie włącza:(

SeWeR

Klimatyzacja się nie włącza:(

#1

Nieprzeczytany post autor: SeWeR »

Witam!
Jestem na tym forum nowy.
Kupiłem miesiąc tenu Astre II 1,7TD i mam problem z klimatyzacją, mianowicie wogóle nie chłodzi.
Z myślą że trzeba ją napełnicić pojechałem do serwisu gdzie napełnili mi układ nowym czynnikiem chłodzacym (maszyna wykazała że przed napełnieniem czynnika było 440g a napiełniła nowego do 750g bo podono tyle ma być). Niestety po napełnieniu układu klimatyzacja dalej nie chłodzi:(
Po nacisnięciu przycisku klimy (zapala sie kontrolka na przycisku) podnoszą sie minimalnie obroty silnika ale jak nie włącza sie sprężarka i nie wiem co z tym zrobić a chciałbym sobie sam poradzić żeby nie dawać kolejnej kasy mechanikowi.
Może to jakiś przekaznik? tylko gdzie go szukac?
Może jakis czujnik? tylko jak go zlokalizować?
Może elektromagnes nie działa? tylko jak sprawdzić że to włąsnie on szwankuje?
Mam do astry sprzęt do podłaczania do komputera, jutro bede podłaczał tylko nie wiem czy komputer tez testuje kilamtyzację.

Jezeli ktoś wie jak mi pomóc to z góry dziekuje.

bonder

#2

Nieprzeczytany post autor: bonder »

Mam ten sam problem.
Dwa dni temu kupiłem Astrę II G 99 z silnikiem 1.6 16V
Po odpaleniu na środku świeci się pomarańczowa kontrolka z wentylatorkiem na środku.
Po włączeniu klimy całość się zachowuje jak u kolegi.
Sprzedający twierdził, że klima działała i nawet była napełniana, a to raczej jest wina jakiejś kontrolki.
Coś mogę samemu sprawdzić?

Hooli

#3

Nieprzeczytany post autor: Hooli »

diagnoza-> wyciek z hlodnicy klimatyzacji bardzo czesto sie to zdaza ! ostatnio wymienialem koszt hlodnicy okolo 550 -1000zl z napelnieniem i robota :) pozdrawiam

SeWeR

#4

Nieprzeczytany post autor: SeWeR »

Hooli pisze:diagnoza-> wyciek z hlodnicy klimatyzacji bardzo czesto sie to zdaza ! ostatnio wymienialem koszt hlodnicy okolo 550 -1000zl z napelnieniem i robota :) pozdrawiam
Chłodnica klimy jest szczelna bo byłem w napełnianiu i przy teście szczelności układu wyszło idealnie.
Klima mi sie włacza ale tylko raz na tysiąc razy (od kiedy sie zrobiło ciepło to włączyła sie trzy razy a właczałem ja 3 tysiace razy;) a jak juz sie włączy to działa bdb chłodzi po 5 sekundach).
Sprawdzałem wszytkie przewody od sterownika klimatyzacji do sprężarki, wiatraków, czujnika cisnienia) i wszytkie są OK.
Kontrolka od klimatyzacja ta na liczniku sie nie zapala - czyli jakby klima OK ale nie działa.
Poprostu nie wiem juz gdzie szukać.

KILER

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2007, 1:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Hel, Gdynia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KILER »

Witam! Mi rowniez spreżarka sie nie załącza. Zlokalizowalem problem i ajktualnie samochod stoi w warsztacie. Okazalo sie ze cewka od sprezarki walneła i to podobno czesta awaria
Wczesniej astra GSi 1.8 125KM 1993r
Teraz astra II sportive 1.8 115KM 1998r


GO HARD, OR DIE TRYING

Awatar użytkownika
9tak

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2008, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: /dev/null
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: 9tak »

KILER pisze:Witam! Mi rowniez spreżarka sie nie załącza. Zlokalizowalem problem i ajktualnie samochod stoi w warsztacie. Okazalo sie ze cewka od sprezarki walneła i to podobno czesta awaria
U mnie podobna diagnoza - wymiana cewki. Niestety - dość droga impreza (z robocizną ok 350 zł) :(

paljus

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: paljus »

u mnie było podobnie wymiana cewki plus czujnik i nowe przewody koszt 500 zł, więc droga zabawa

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam miałem ten sam problem. Kupilem moja astre i klima sie nie załaczala a gosciu mowil ze napewno dzialala. I wez tu człowieku badz mondry a ja w tych sprawach bylem zielony. Napelnilem gaz i tez nic. Do elektryka pojechalem i powiedzial ze elektromagnez nie dziala koszt z robota 350zł:/ Wiec wymontowalem z ojcem sprezarke balem sie ze ucieknie gaz ale sie udalo weze sa dosc gietkie wiec jakos poszlo. I u elektryka sie okazalo ze bezpiecznik termiczny spalony a nigdzie takiego nie ma. Oczywiscie na allegro rowniez. Ale znalazlem w necie hurtownie elektryczna i takie bezpieczniki po 75gr sztuka. Kupilem wlutowalem sobie bezpiecznik i smiga jak talala:):) koszt 5zł:) czyli 345zł na następne ewenyualne naprawy:):) podejzewam ze cewka to to samo co magnes a tam nic innego oprcz bezpiecznika zepsuc sie chyba nie moze. Chyba ze peknie na pół:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marvin80

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2008, 23:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kudowa Zdrój
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marvin80 »

Mgruba74 pisze:Witam miałem ten sam problem. Kupilem moja astre i klima sie nie załaczala a gosciu mowil ze napewno dzialala. I wez tu człowieku badz mondry a ja w tych sprawach bylem zielony. Napelnilem gaz i tez nic. Do elektryka pojechalem i powiedzial ze elektromagnez nie dziala koszt z robota 350zł:/ Wiec wymontowalem z ojcem sprezarke balem sie ze ucieknie gaz ale sie udalo weze sa dosc gietkie wiec jakos poszlo. I u elektryka sie okazalo ze bezpiecznik termiczny spalony a nigdzie takiego nie ma. Oczywiscie na allegro rowniez. Ale znalazlem w necie hurtownie elektryczna i takie bezpieczniki po 75gr sztuka. Kupilem wlutowalem sobie bezpiecznik i smiga jak talala:):) koszt 5zł:) czyli 345zł na następne ewenyualne naprawy:):) podejzewam ze cewka to to samo co magnes a tam nic innego oprcz bezpiecznika zepsuc sie chyba nie moze. Chyba ze peknie na pół:) Pozdrawiam
Cewka to uzwojenie, które niestety się potrafi przepalić. To elektromagnes który blokuje rolkę z paskiem wieloklinowym aby sprężarka zaczęła tłoczyć czynnik.

Jak ja kupiłem w zimie swoją Asterkę to nie miałem jak sprawdzić czy klima działa bo poniżej 4 st. nie włączy się. Nabiłem czynnik (wcześniej sprawdziłem szczelność) i po wymianie cewki cieszyłem się klimą całe 3 dni :/
Jak się okazało "chorobą" Astry G jest zaleganie wody pod wentylatorem klimy na chłodnicy - co przejawia się dziurą i ucieczką czynnika w atmosferę. Jak wcześniej napisałem że sprawdzałem szczelność układu przed nabiciem - ale przy ciśnieniu 15 atm. a po uruchomieniu sprężarki cały układ pracuje na ciśnieniu 25 atm. i dla tego moja 10 letnia chłodnica klimy wymiękła (tylko 350 zł nówka po znajomości + ponownie czynnik) na szczęście robocizna we własnym zakresie :)

Forumowiczom i planującym zakup Asterki lub jakiegokolwiek innego autka doradzam, że jeżeli sprzedawca mówi że tylko czynnika brakuje i dla tego klima nie działa to jest to na 99 % ściema i jest "walnięta" grubsza sprawa. U brata w Passacie na 800 gram fabrycznego czynnika było 310g i klima działała, a u znajomego w Golfie 3 przy dobijaniu ściągnął mu tylko 180g. a klima też działała. Tak więc kolejne auto jakie kupię i klima nie będzie działała to od razu wołam o zniżkę na serwis klimy min. 500 zł.

Pozdrawiam i życzę chłodu 8)
Marvin80

Stanleyc600

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2008, 8:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Stanleyc600 »

Mam bardzo podobny problem - zdiagnozowano w mojej astrze zepsuta cewke klimatyzacji czy ktos moze orientuje sie gdzie mozna ja dostac za rozsadne pieniadze??
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ