Klimatyzacja się nie włącza:(

Gość

#31

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja byłem u mechanika i ten mi powiedział, że klima to standard w Astrach II.

Przyczyna awarii!
Wszystko wyglądało w ten sposób. Poprzedni właściciel nie kontrolował działającego wentylatora na chłodnicy. Wentylator poprostu nie kręcił, szczotki zardzewiały. Kontrolka wskazywałamu awarię, ale chłop dalej smigał! Chłodnicę szlak trafił Freon przyczynił się do zwiększenia dziury ozonowej itd. Przy okazji padło też na osuszacz powietrza.

Gdy kupiłem auto zbiłem cene z uwagi na awarie 500 zł. Myslalem ze tylko chłodnica jest walnieta, osuszacz powietrza takze no i wentylator. Tacała katastrowa kosztowała mnie 1200 - 500 = 700 zł. SHIT!

Awatar użytkownika
NeXeS

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2008, 18:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: NeXeS »

Witam
U mnie padła chłodnica klimatyzacji, oryginał Helli jakies 550zł po znajomościach w ASO, koszt nabicia i robocizna w VALEO (Pruszków, al. Jerozolimskie) jakieś 300zł, więc kosztowna sprawa, a jak wiecie bez klimy ani rusz,
Nadmienię że chłodnica pogniła w 1/4.
Miesiąc temu nabijałem klimę i szczelność wynosiła 100%,

petro_m

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2008, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: petro_m »

Witam
Po zimie przestała mi pracować klimatyzacja, kontrolka się świeci tak jak by pracowała ale sprężarka się nie włącza. Sprawdziłem czy są jakieś zapisane błędy, no i oczywiście były

Błędy pojawiły się w module chłodzenia:

- 00004 Czujnik ciśnienia systemu klimatyzacji, brak sygnału (przewód sygnalizacyjny)
- 00017 Brak sygnału obr/min z silnika

Czy błąd 00004 oznacza za małe ciśnienie gazu i dla tego sprężarka się nie włącza czy też sam czujnik jest uszkodzony ????

Jak sprawdzić czujnik czy jest sprawny (i gdzie się on znajduje)

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-07-14, 07:04 ]
Kod usterki 0004 oznacza również brak czynnika w układzie klimatyzacji
u mnie wystarczyło tylko uzupełnienie i klima zaczęła pracować :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mario_Gd

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Mario_Gd »

Witam,

podepnę się do tematu, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Otóż jakiś czas temu (około miesiąca) wymieniłem osuszacz (ze względu na nieszczelność) i napełniłem układ klimatyzacji. Wszystko było super, ale ostatnio jadę klima super chłodziła gdy nagle tak jakby się wyłączyła, pojawiła się para na szybie i jakiś dziwny zapach. Z nawiewów przestało lecieć chłodne powietrze. Teraz objaw jest taki, że po włączeniu klimatyzacji zapala się lampka kontrolna na guziku i podnoszą się obroty na biegu jałowym, ale tak jakby nie włączała się sprężarka, bo nie leci zimne powietrze. Co może być powodem takiego zachowania?
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Mariusz

jorguseasyrider

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trowbridge
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: jorguseasyrider »

Jak ci sie zaswieca kontrolka a obroty rosna i mimo to sie nie wlacza sprezarka to pewnie to:
[External Link Removed for Guests]

ale o tym juz gdzies tu bylo.

EWentualnie cisnienie spadlo i sie nie wlaczy najpierw sprawdz cisnienie czynnika.
Jorgus

Awatar użytkownika
patryq

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2011, 22:51
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 8V

#36

Nieprzeczytany post autor: patryq »

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą, sprawdzoną firmę w Toruniu, która zajmuję się naprawą klimatyzacji ??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
at0m555

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2011, 19:08
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra II Sport
Silnik: 2.0

#37

Nieprzeczytany post autor: at0m555 »

Witam,
Kupilem niedawno astre, klima niestety nie dziala.
Zagladalem pod maske i widzialem, ze po prawej stronie chlodnica jest mokra.
Ogolnie po wlaczeniu przycisku klimy, na nawiewie ustawionym na 0 powietrze wylatuje, ale niestety nie zimne.

Czy mam rozumiec, ze chlodnica do wymiany?

Awatar użytkownika
jarecki01

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2022, 8:51
Imię: Jarosław
Auto: Astra h
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2004
Województwo: Zagranica - UE

#38

Nieprzeczytany post autor: jarecki01 »

Witam. Mam Astrę G 1.6 z 2004r wersja z jednym wentylatorem.Nie załącza się sprężarka klimatyzacji,brak napięcia na wtyczce do niej. Przycisk na panelu świeci. Klima nabita, bezpieczniki sprawdzone.Płyn na postoju potrafi dojść do prawie 100 stopni ,a wentylator nie włącza się. Opcomem podczas testu ,sprężarka się włącza,klima działa i chłodzi przez chwilę póki program nie rozłączy. Podobnie wentylator też się włącza. 
Gdzie szukać przyczyny?
Pozdrawiam

 

ODPOWIEDZ