Zablokowane prawe tylne drzwi

Awatar użytkownika
larremu

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Zablokowane prawe tylne drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: larremu »

Witam,

Problem: zablokowane tylne prawe drzwi
Opis: drzwi nie można otworzyć ani ręcznie, ani poprzez zamek centralny (dodam, że na tylnym siedzeniu podróżuje czterolatek, więc odhaczyłem bezpiecznik, a pozostałe drzwi działają bez zarzutu). Po rozmontowaniu od wewnątrz tapicerki (na tyle na ile się dało) upewniłem się że wszystkie linki prowadzące od klamek są zaczepione prawidłowo. Po dłuższej walce z rożnymi śrubkami, udało mi się - dalej nie wiem jak :) - wyciągnąć zewnętrzną klamkę, ale niestety nie wiem co zrobić dalej...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przypuszczam, że pewnie zepsuł się elektromagnes odpowiedzialny za otwieranie/zamykanie zamka i stąd pytanie: czy ktoś ma pomysł jak go otworzyć/wykręcić itp.

Jeżeli zaś nie da się tego zrobić "garażowym" sposobem, to proszę podpowiedzcie, do kogo ewentualnie mogę się udać w pierwszej kolejności, aby otworzył te pierońskie drzwi :) (swoją drogą to myślałem o lakierniku/blacharzu).

Z góry dziękuje za pomoc
"Lepiej niech pada deszcz, niż jakby miało być błoto..."

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Nie jestem na 100% pewny, ale chyba masz oberwane cięgno od blokowania (zamykania) drzwi od wewnątrz. Przy tej dźwigience z zielonym plastikiem powinno chyba być cięgno. Pociągnij za tą dźwigienkę w górę lub w dół. Jaki bezpiecznik "odhaczyłeś" i w jakim celu ? Od centralnego jest chyba jeden.

Awatar użytkownika
larremu

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: larremu »

W ten zielony plastik wchodzi cięgno z klamki zewnętrznej, ale musiałem je wyczepić, aby wyciągnąć klamkę. Dźwignią ruszam w górę i w dół i nic. Dźwięk jest identyczny z tym, jaki dochodzi z "działających" drzwi, ale niestety nie dają się one otworzyć... Myślę że problem tkwi w elektromagnesie, bo otwierając Astre zdalnie wszystkie zamki "buczą" - tylko nie ten...

Pisałem o bezpieczniku - to ten czerwony przełącznik mieszczący się w czole drzwi, obracany o jakieś 45 stopni, aby zabezpieczyć drzwi przed otwarciem ich od wewnątrz, np przez podróżujące na tylnej kanapie dziecko... no i aktualnie jest on w pozycji "nie otworzysz drzwi od wewnątrz :)"

"Wtyczki" widoczne na pierwszym zdjęciu to linki - jedna od klamki wewnętrznej, druga od "pstryczka" mieszczącego się tuż przy szybie (blokada drzwi od wewnątrz).

No i tak ogólnie to już nie mam pomysłów, czego by tu jeszcze spróbować... moja wiedza na temat samochodów wykracza trochę poza "tu sie leje paliwo, a tu sie wkłada kluczyk" ale elektryki w takim wydaniu nie ogarniam ;( Dlatego na chłopski rozum pomyślałem sobie o wymontowaniu "centralki" sterującej centralnym zamkiem, albo nad możliwością czegoś w rodzaju wywołania zwarcia, aby elektromagnes puścił, ale po pierwsze - nie wiem czy to coś da, po drugie nie wiem czy nie spieprzę czegoś więcej, a po trzecie - nie wiem jak to zrobić :)

Rozmawiałem już z jednym blacharzem, ale zaśpiewał 200 zł za otwarcie drzwi, i nie chciał zdradzić jak to zrobi. Niekoniecznie chodzi o niewydanie tych dwóch stówek, ale o sam fakt, że "ja nie dam rady??" :)

Będę wdzięczny naprawdę za wszystkie sugestie :)
"Lepiej niech pada deszcz, niż jakby miało być błoto..."

Awatar użytkownika
Yasió

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 17:12
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X16Xel
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Yasió »

Cześć. Od kilku dni studiuje internet, ale nie znalazłem jak w prosty sposób otworzyć zablokowane drzwi.

Zaczęło się od trzaśnięcia, po tym nie mogłem już otworzyć drzwi, ciągnięcie za klamki nic nie daje, rygiel chodzi.

Rozkręciłem i zdjąłem boczek, ale co teraz? Co naruszyć aby otworzyć drzwi?

[External Link Removed for Guests]

EDIT:
Obstukiwanie drzwi w okolicy zamka też nic nie zdziałało...

Awatar użytkownika
cin90cin

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2018, 12:46
Imię: Marcin
Auto: Astra G
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: cin90cin »

Dołączam się do tematu mam identyczny problem jak kolega wyżej i żadnych odpowiedzi

Usunięty użytkownik 861235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Dokładnie to samo miałem w F tylko tam jest dostępny cały zamek i można wkętakiem otworzyć drzwi.

Tutaj wszystko obudowane chrr.

Obrazek

EDIT:
Załatw drugi zamek i postudiuj budowę, szkoda drzwi niszczyć, napewno da się do tego dobrać, albo go elektryką pomęczyć, załatwić drugą wiązkę z wtyczką i się pobawić (tylko może przez jakiś bezpiecznik 10A) spróbować go ruszyć.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 14:29 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 3 razy.

Usunięty użytkownik 861235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Ponoć jest awaryjne mechaniczne otwieranie drzwi
Otworzyć auto, szyba kierowcy albo tylna na maxa w dół, zamknąć auto i klamką od środka otworzyć.

Jakoś tak, czy to działa? nie wiem.

Oryginał.

Opening door.
Unlock car and put drivers window down (or rear it doesn't matter). Lock the car then reach inside and pull the interior handle, because this is the emergency MECHANICAL release the door should open. (Mine does)

Może w instrukcji coś jest?

EDIT:
Jeszcze ktoś próbował od strony słupka od drzwi kierowcy dostać się do wiązki tylnych drzwi, i jakoś przez tylne drzwi wypiąć wiązke czy coś, pomerdać wiązką czy coś, po 10 próbie otworzył :)

Tylko czy to do G jest?

[External Link Removed for Guests] /na samym końcu

EDIT:
To do H

Awatar użytkownika
KrzychuI

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2020, 0:25
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: KrzychuI »

U mnie zadziałała metoda z otwarta szyba i zamkniętym zamkiem, dzięki!

Awatar użytkownika
Bujan

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2020, 20:18
Imię: Dawid
Auto: Astra g
Rocznik: 1998
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Bujan »

Jaką szybę otworzyłeś przód czy tył ?

ODPOWIEDZ