Klimatyzacja raz działa raz nie

Awatar użytkownika
Jacekw123

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2016, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Klimatyzacja raz działa raz nie

#1

Nieprzeczytany post autor: Jacekw123 »

Witam
Mam taki problem kupiłem astrę 1,4 z 2003 roku z nie działającą klimatyzacją. Okazało się, że sprężarka do wymiany.
Po wymianie sprężarki niby wszystko ok ale klimatyzacja raz się włączy a raz nie (nie uruchamia sprężarki).
Gdzie szukać przyczyny?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

jak raz się włącza a raz nie to szukałbym po kolei po kablach, może na początek łatwiej i czyściej od przycisku w środku auta.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Jacekw123

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2016, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Nieprzeczytany post autor: Jacekw123 »

Myślę że przycisk jest sprawny do po włączeniu samochód zwiększa obroty. Sprawdziłem też bezpieczniki w kabinie i przedziale silnika wszystkie sprawne.

EDIT:
Dzisiaj miałem dalszy wyjazd i stwierdziłem że klimatyzacja działała jak jechałem ale jak był korek i trzeba było postać to po chwili się wyłączała a później po przejechaniu kilku kilometrów znowu się włączała. Gdzie szukać przyczyny? Czy może się cewka w niej przegrzewać czy coś takiego?

EDIT:
Po podpięciu komputera:

Łączna ilość kodów błędów: 3

P1530 - Za słabe napięcie przekaźnika sprzęgła A/C (Systemu Klimatyzacji) (04) - Występuje

P0530 - Obieg prądowy czujnika ciśnienia płynu chłodzącego systemu klimatyzacji - za słabe wejście (02) - Nie występuje

P1483 - Za słaby sygnał przekaźnika 3 wentylatora / obwód otwarty (04) - Nie występuje

Doradzicie coś ?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

hej, jeśli za słabe sygnały, otwarty obwód to niestety nadal doradzałbym szukanie po kablach i wtyczkach od klimy pod maską czy któraś nie jest za luźna, być może jak się rozgrzeje i rozszerzy to przestaje stykać i stąd włączanie i wyłączanie klimy. Na początek poszukaj gdzie znajduje się ten przekaźnik na którym występuje za słabe napięcie może się zawiesza podobnie jak potrafi zrobić przekaźnik pompy paliwa albo jest za słabo wciśnięty, bo błąd ciągle występuje. jak ktoś jest bardziej ogarnięty z elektryką od klimy to niech mnie poprawi.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2016, 10:40 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Jacekw123

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2016, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Nieprzeczytany post autor: Jacekw123 »

Niestety samochód po kilku dniach u fachowców od klimy wrócił niestety bez zmian.
Po przejrzeniu całej klimatyzacji - stwierdzili, że przegrzewa się sterownik (jednocześnie sterownik silnika) i on wyłącza klimę. Niestety oni tego nie robią.
Chyba zostanę bez klimy do wiosny. Plus taki że w trasie klima działa (chyba powietrze chłodzi ten sterownik, bo w korkach i wolnej jeździe po mieście lipa).

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6262
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Prenieś ecu w miejce nie narażone na nagrzewanie się.

Awatar użytkownika
Jacekw123

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2016, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#7

Nieprzeczytany post autor: Jacekw123 »

Sprawa rozwiązana. Naprawa ECU w Rumi. Koszt 400zł.

ODPOWIEDZ