Podłączenie dodatkowego obwodu do fabrycznej skrzynki bezpieccznikowej

dhaeraow

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2016, 10:37
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Województwo: pomorskie

Podłączenie dodatkowego obwodu do fabrycznej skrzynki bezpieccznikowej

#1

Nieprzeczytany post autor: dhaeraow »

Cześć koledzy. Podłączał się ktoś może z obwodami dodatkowymi bezpośrednio do skrzynki bezpiecznikowej? W sensie kupiłem fotele od omegi z elektryką i się zastanawiam nad podłączeniem. Fajnie by było dołożyć kable do skrzynki i podłączyć zasilanie pod ogrzewanie foteli (którego fabrycznie nie mam) bo miejsce na bezpiecznik jest. Ktoś rozbierał tą skrzynkę? Dużo roboty przy tym?
Astra G

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Trzeba by popatrzeć w schematy jak idą wiązki i popatrzeć co masz w aucie. Możesz mieć kable do złącza grodziowego doprowadzone i wystarczy wpiąć się w tym miejscu.

Jak od zera to roboty trochę jest, ale nic czego się nie da ogarnąć.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

dhaeraow

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2016, 10:37
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: dhaeraow »

Bardziej mi chodzi o wpięcie się pod puste gniazdo bezpiecznikowe albo chociaż do kabli od akumulatora w skrzynce. Najprościej było by dać nowe kable do klem i bezpiecznik gdzieś dołożyć. Ale chciałbym to zrobić "czysto" bez dokładania kabli do klem.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

A o czym ja piszę?

Jak masz puste gniazdo z blaszkami pod bezpiecznik to gdzieś musi być kabel, który ten bezpiecznik zabezpiecza. Ze schematu dowiesz się jaki kolor ma ten kabel i którędy jest prowadzony w aucie.

Mając te informacje możesz go łatwo znaleźć. W astrze G często jest tak, że wiązki są w komorze silnika i kończą się na złączu grodziowym (pod słupkiem A od strony kierowcy). Wystarczy zlokalizować, który to pin i ciągnąć instalację od niego zamiast od aku czy skrzynki bezpiecznikowej.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ