Astra G X16XEL 2000 - brak podświetlania zegarów, nawiewów i tablicy rej. PS Podgrzewanie siedzeń.

Awatar użytkownika
swietyy

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2017, 17:04
Auto: Astra G 2k edition
Silnik: x16xel
Województwo: dolnośląskie

Astra G X16XEL 2000 - brak podświetlania zegarów, nawiewów i tablicy rej. PS Podgrzewanie siedzeń.

#1

Nieprzeczytany post autor: swietyy »

Witam,
Tak jak w temacie, mam problem z podświetlaniem zegarów, nawiewów i talbicy rejestracyjnej. Auto, to Astra G, z silnikiem x16xel, 2000 edition. Samo podświetlanie nawiewów przestało działać jakiś miesiąc, może dwa temu. Parę dni temu zakupiłem diody led smd i miałem zamiar wszystko powymieniać na nowe. Wcześniejszy właściciel wszędzie montował paski z ledami i ciągnął kable - podsufitka, podświetlanie drzwi itp. a także podświetlanie talbicy. Chcąc wymienić żarówkę owego podświetlania natknąłem się na paski led których się pozbyłem, a także na urwany kabel, jeden z dwóch które idą do kostki. Coś tam poruszałem, podotykałem te kable, jeden o drugi, prawe tylne światło zamrygało i zgasło podświetlanie zegarów. Rozebrałem całą konsolę/panel środkowy, dostałem się do zegarów powymieniałem diody i dalej cisza(obracałem diody, żeby były w każdej możliwej konfiguracji, aby uniknąć pomyłki). Wszystkie światła świecą od pozycyjnych, przez kierunki, aż po drogowe. Jedyne światło które nie świeci, to światło przeciwmgłowe tylne. Nie świeci się ono ani z tyłu, ani na zegarach nie ma informacji, że jest ono "włączone". Ogólnie jeśli chodzi o zegary to nie podświetla ani przebiegu ani zegarów, jedyne co widać to kontrolki które pojawiają się po przekręceniu kluczyka, ręczny i światła drogowe, jeśli je włączę. Co do podświetlania nawiewów(samo sterowanie nawiewami działa perfekcyjnie) to diody od obiegu zamkniętego, klimatyzacji i podgrzewania szyb świecą normalnie, natomiast samo podświetlanie już nie (dodaję zdjęcie, jak wygląda całe sterowanie nawiewami, ponieważ mam wersję z z dwoma żarówkami zamiast jednej). Z podświetlania które działa to: TID, podświetlanie przełącznika od świateł, szyby od strony kierowcy i pasażera, podsufitka, bagażnik, zapalniczka. Nie wiem jak schowek, bo aktualnie jest zdemontowany, a wcześniej nie było tam po prostu żarówki, ponieważ były połamane zawiasy, co skutkowało nieustannym świeceniem żarówki wewnątrz. Co do bezpieczników to posiadam skrzynkę taką jak w tym temacie http://forum.opel24....azniki-astra-g/" onclick="window.open(this.href);return false; - pierwsze zdjęcie od góry. Sprawdziłem bezpieczniki F7, F15, F16, F22, F25, F28, F38 - wyjmowałem bezpiecznik i patrzyłem, czy metalowy "łuk" wewnątrz nie jest przerwany - wszystkie były całe. Nie wiem czy zrobiłem to poprawnie, dlatego jutro sprawdzę wszystkie bezpieczniki po kolei - żarówką, po wcześniejszym podłączeniu poprawnie kabli do podświetlania tablicy. Czy ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł od czego powinienem zacząć, co sprawdzić? Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Posiadam wymienione fotele na skórzane prawdopodobnie z bertone(nie wiem czy podgrzewane). Chciałbym, aby były podgrzewane. Posiadam przełączniki. Po podpięciu w kostki, przełączniki świecą, lecz siedzenia nie grzeją. Mam moduł komfortu, chyba CL, który domyka szyby z pilota. Jeśli siedzenia mają maty grzewcze( co sprawdzę), to co musiałbym jeszcze zrobić, aby siedzenia grzały?

Obrazek

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Zakładając diody świecące trzeba zwrócić uwagę na biegunowość. W przypadku zwykłych żarówek żarnikowych jest to obojętne. Tak więc w każdym gnieździe trzeba sprawdzić miernikiem gdzie jest (+) ,a gdzie (-). Bezpieczniki też sprawdź miernikiem, bo wzrokowe sprawdzanie może być mylne. W gniazdach żarówek (diod) jest prąd po wymianie bezpieczników ?

Awatar użytkownika
swietyy

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2017, 17:04
Auto: Astra G 2k edition
Silnik: x16xel
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: swietyy »

O biegunowości wiedziałem przed samym montażem i sprawdzałem diody w każdym możliwym położeniu. Jutro postaram się załatwić miernik i sprawdzić wszystko dokładnie. Dzisiaj próbowałem żarówką. Sprawdzałem ją pod podświetlaniem podsufitki i działała. Z bezpiecznikami nie za bradzo mi się udało albo zrobiłem coś źle, ponieważ się nie zaświeciła, pewnie źle przyłożyłem masę. Jeśli chodzi o tablicę rejestracyjną to w niej prądu nie ma - raczej. Sprawdzałem tą samą żarówką i nic. Nawet po wymianie bezpieczników F7 i F25.

ODPOWIEDZ