Żarówki

Awatar użytkownika
michal8830

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 02 lut 2017, 9:54
Imię: Michał
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK, WPY

Żarówki

#1

Nieprzeczytany post autor: michal8830 »

Witam wszystkich.
Chciałbym zamienić sobie zwykłe żarówki h7 na coś ciekawszego i tu moje pytanie co polecacie?
Czy żarówki xenonowe, ale z tego co czytałem musiał bym chyba do nich wymienić też lampy?
Czy może żarówki h7 a'la xenonowe ? czy może jeszcze coś innego. Najlepiej podobają mi się te z niebieską barwą.

EDIT:
Nie wiem czy to prawda, ale dowiedziałem się przed chwilą, że za zmianę żarówek na inny kolor można oberwać mandat. Wie ktoś coś na ten temat?
I AM WHAT I AM

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

michal8830 pisze:QR_BBPOST Nie wiem czy to prawda, ale dowiedziałem się przed chwilą, że za zmianę żarówek na inny kolor można oberwać mandat. Wie ktoś coś na ten temat?
Mozna, jesli nie maja homologacji. A ja bedzie upierdliwy policjant to zabierze dowod i skieruje na badania.

Awatar użytkownika
michal8830

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 02 lut 2017, 9:54
Imię: Michał
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK, WPY

#3

Nieprzeczytany post autor: michal8830 »

a mógłby ktoś podesłać link do jakiś sprawdzonych xenonów z allegro czy może z jakiegoś sklepu nie za drogich?

EDIT:
Chodzi mi o cały zestaw.
I AM WHAT I AM

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Xenon nie ma homologacji. Zakładasz na własną odpowiedzialność. Zamiast xenonu wolałbym zainwestować w jakieś Philipsy lub Osramy. U siebie mam Philips White Vision i jest względnie biało. Jeszcze bielsze są Philips Diamond Vision, ale one nie mają homologacji i trzeba je kupować na ebay'u. Tańszym odpowiednikiem Philipsów jest Osram. W F'ce mam Osram Cool Blue Intense i świecą idealnie na biało. Osram Cool Blue Hyper, podobnie jak Diamond Vision nie mają homologacji i świecą z podobną barwą, ale wiązka światłą jest mniejsza, no i ten plus, że są dostępne na allegro. Diamond świeci z mocą ok. 1200 lumenów, a Hypery ok. 950 lumenów.
Od siebie polecam Osram Cool Blue Intense, kompromis między jakością i ilością światła, a jego barwą.

Awatar użytkownika
michal8830

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 02 lut 2017, 9:54
Imię: Michał
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK, WPY

#5

Nieprzeczytany post autor: michal8830 »

czyli Osram Cool Blue Intense mają homologacje i mogę je założyć bez żadnych obaw ?
I AM WHAT I AM

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Art.4 regulaminu forum.
Temat istnieje.
:arrow: viewtopic.php?f=151&t=832327&p=62308&hi ... wki#p62308
Zamykam.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 21:20 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany