Montaż silnika regulacji lamp

Awatar użytkownika
onel

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2021, 21:29
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

Montaż silnika regulacji lamp

#1

Nieprzeczytany post autor: onel »

Witam, ostatnio zakupiłem nowe lampy do Astry G. Mam jednak jeden problem. W oryginalnych Hella znajduję w miejscu silnika regulacji lamp znajduje się otwór, w który ów silnik się montuje. W moich lampach firmy Sonar, oraz w wielu innych zamiennikach w Internecie, zamiast otworu jest jednak takie coś jak na zdjęciu w załączniku. W samym środku jest gwint. Jak montować tutaj silnik regulacji?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ja37

V.I.P.
Posty: 6106
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Pewnie trzeba toto coś wykręcić, bo to pewnie manualna regulacja i wsadzić silniczek.

Awatar użytkownika
onel

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2021, 21:29
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: onel »

Niestety nie za bardzo mogę to odkręcić. (Nie chcę też niczego uszkodzić). Swoją drogą, w Astrze G była manualna regulacja? Nie widzę czegoś takiego, zarówno w Internecie, jak i w instrukcji
Edit: Znalazłem instrukcję do lamp Depo, gdzie również jest takie coś. Rzeczywiście jest to manualna regulacja i trzeba to odkręcić. Problem jednak w tym, że wciąż nie mogę. Czy próbować ten plastik widoczny na zdjęciu, czy może jakoś ten gwint kombinerkami? Plastik ani drgnie :/

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

W dobrą stronę odkrecasz?
Próbuj tak by nie uszkodzić lampy.

Awatar użytkownika
onel

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2021, 21:29
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: onel »

Z jednej lampy udało mi się po wielkich męczarniach przy użyciu kombinerek odkręcić ten plastik i wyjąć tą regulację z tych szyn. Drugą udało się odkręcić, ale nie chce wyjść. Nie wiem dlaczego to jest tak mocno osadzone.

Awatar użytkownika
onel

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2021, 21:29
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: onel »

Ok, lampy gotowe do montażu, ale pojawił się kolejny problem. Wyjąłem wszystkie śruby ze zderzaka i od strony pasażera wszystko ładnie odchodzi, zaś od strony kierowcy, mimo że teoretycznie wszystko jest luźne nie chce wyjść, tak jakby coś go jeszcze po stronie kierowcy trzymało. Najprawdopodobniej, jeżeli coś go jeszcze trzyma, to coś w okolicach lewej strony lampy, ewentualnie okolice tego metalu na środku. Tak jak mówię, dziwna sprawa, bo teoretycznie wszystko jest luźne. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego ten zderzak nie chce zejść?

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Jeśli po prawej masz wszystko wolne , to obejrzyj dokładnie punkty mocowania - są symetryczne . Może zajrzyj też pod spód - może się okazać że poprzedni właściciel coś wymodzil 😅 Chyba ,że jestes pewny że nic tam nie ma ponad fabrykę . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
onel

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2021, 21:29
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: onel »

Poprzedniego właściciela nie było😅. Zderzak z tej strony był kiedyś walnięty i był wymieniany. Mechanik mówił, że mieli wtedy problem z montażem lamp i nie trzyma się ona jak powinna, lecz po tamtym czasie wpadł już kolejny zderzak, u innego lakiernika, więc nie sądzę, by to miało znaczenie. Punkty mocowania, tak jak mówię, wszystkie są luźne, zarówno z lewej, z prawej, na górze, jak i na dole. Wszystko luźne - zderzak schodzi jedną stroną. Chyba jakieś czary i te lampy nie chcą być zmieniane😅

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

Mam pytanie czy silniczki regulacji lamp do Astry G występowały w dwóch wersjach, z regulacją stopni od 0 do 3 i 0 do 2 ?
Pytam bo kupiłem, przełącznik jest 4 stopniowy ale silniczekk nie reaguje na przełączania z 0 na 1 i odwrotnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
onel

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2021, 21:29
Auto: Astra G
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: onel »

@Mixotic Najprawdopodobniej musisz rozebrać przełącznik i będzie tam taka plastikowa biała zębatka, którą będziesz musiał przekręcić. Twój problem polega na tym, że ta zębatka powoduje, że po ustawieniu 2, masz tak na prawdę ustawienie 0, przy 3 masz 1. Przy ustawieniu 0 i 1 silniczek już bardziej lamp nie obniży, a żeby podwyższyć na więcej niż 1, nie masz regulacji w przełączniku, dlatego musisz pogrzebać w środku. W zamiennikach to częsty problem, możesz popatrzeć w Internecie na forach. Gdzieś kiedyś widziałem instrukcję

ODPOWIEDZ