klocki i tarcze hamulcowe

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

klocki i tarcze hamulcowe

#81

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

W poprzednim mies wymienilem z przodu tarcze i klocki, komplet z trw. Brudza felge tragicznie, moze to przez docieranie sie i pasowanie, wczoraj robilem tyl tez komplet z trw. Przod juz hamuje ladnie, jest roznica miedzy 17letnimi ori;) na tyle grubosc nowych i 17letnich byla malo zauwazalna

Wysłane z mojego Archos 52 Platinum przy użyciu Tapatalka
kupie podłokietnik przód astra g

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#82

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

TRW tak będą brudzic, raczej cały czas.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar użytkownika
WhiteAG

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2017, 15:58
Auto: Astra 2 G
Województwo: śląskie

#83

Nieprzeczytany post autor: WhiteAG »

Witam mam takie pytanko .. Chce na przod wlozyc zacisk 4 tloczek moje pytanie brzmi czy tarcza 280mm wystarczy ?

Usunięty użytkownik 861235

#84

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Jak tłoczki stają, zacisk pływający nie pływa to rżnie tarcze, klocki pylą choćby klocki i tarcze były ze złota.
A co do tanich części to potwierdzam w 100%
To jest loteria ale w większości to fajans.
Największa tragedia to czujniki i elektryka, można "nowe" coś założyć w drodze szukania usterki i nie dość że problem nie rozwiązany to jeszcze nowy dochodzi.
W starych gruzach bezpieczniej jest podmienić na coś ze szrotu/stacji demontażu niż na ślepo tanie "nówki" kupować.
Oczywiście mowa o oryginałach.

Awatar użytkownika
oxxuno

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, 15:46
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: 1.6
Województwo: świętokrzyskie

#85

Nieprzeczytany post autor: oxxuno »

oxxuno pisze:QR_BBPOST wybór każdego zestawu wymaga poważnego zastanowienia, ja już kupiłem ten od kamoki i założyłem, dam Wam znać za kilka miesięcy co i jak
Nawet nie wiem, kiedy ten czas minął, ale tak jak obiecałem podzielę się opinią:
Zawieszenie zostało założone do mojej astry w czerwcu 2017 i mogę szczerze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, tym bardziej że wyżej były bardzo negatywne opinie, które w pierwszej chwili mnie zmartwiły (po zakupie). Podjąłem ryzyko i w moim przypadku jestem zadowolony, bo się opłaciło. Tańsze nie zawsze znaczy gorsze, może to wynikać ze strategii danej firmy, która chce zaistnieć na rynku, który jest już dość mocno zajęty. Jest to moje gdybanie. Kupując tańsze części trzeba mieć na uwadze pewne ograniczenia i jeśli podejdziemy do tego racjonalnie to możemy sami ocenić czy chcemy inwestować w produkty z najwyższej półki czy stawiamy na budżetowe rozwiązania, które będą wystarczające do naszego użytku.
Co do samego zestawu to:
- dobrze spasowany
- brak luzów
- wykonanie nie odbiega od normy (widziałem zarówno lepsze wykonania jak i gorsze)
- przy ostatnich mrozach można było odczuć, że samochód jest nieco sztywniejszy

Co do stylu jazdy:
- raczej spokojna, bez wariacji
- samochód nie narażony na obciążenia
- głownie trasa mieszana (dojazd do pracy po za miasto)

Podsumowując: jestem zadowolony, jak na mój styl jazdy kamoka sprawuje się dobrze, więc mogę polecić każdemu, kto ma zamiar wymienić na coś taniego do spokojnej jazdy.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 17:08 przez oxxuno, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ