klocki i tarcze hamulcowe

zizaki

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: zizaki »

Witam podpinam się pod temat może ktoś pomoże. W mojej Asterce po zimie zmieniałem koła na alusy i zobaczyłem że tylne tarcze mam pordzewiałe na powierzchni gdzie powinien trzeć klocek czyli tak jakby klocki nie hamowały w czym może byc problem prowadnice zacisku sa zatarte? Dodam że pomiar hamulca na rolkach wyszedł o.k

Mav2007

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 kwie 2009, 15:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: PL
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: Mav2007 »

Skoro hamulec reczny i normalny dzialaja dobrze, to sie nie martw. Tarcze moga rdzewiec dosc szybko, szczegolnie jak pogoda sprzyja.
Astra II

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Witam,
Jak dotad doczytalem sie iz klocki firmy np ferrodo sa okej, i inne podobne jedna odpowiedz na temat tego ze te klocki w miare nie brudza ale nie do konca mnie satysfakcjonuje , otoz z podanych przez was klockow ktore bardziej lub mniej brudza nie widze odpowiedzi wprost a wiec ktore najmniej brudza bo te co mam w tym momencie to tragicznie brudza przednie kola, wystarczy ze felgi umyje przejade 2-3 dni po 20 km dziennie i znow felgi sa szaro miedziowe , wiec czy mozecie mi podac jakas marke klockow w miare przystepnej cenie ktore nie tylko hamuja dobrze ale i takie ktore NAJMNIEJ brudza felgi???

Usunięty użytkownik 3235

#44

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Stosunkowo mało pylą EBC Greenstuff, za to będą trochę piszczeć gdy nie rozgrzane.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

astrasport03 pisze:Jak dotad doczytalem sie iz klocki firmy np ferrodo sa okej, i inne podobne jedna odpowiedz na temat tego ze te klocki w miare nie brudza ale nie do konca mnie satysfakcjonuje , otoz z podanych przez was klockow ktore bardziej lub mniej brudza nie widze odpowiedzi wprost a wiec ktore najmniej brudza bo te co mam w tym momencie to tragicznie brudza przednie kola, wystarczy ze felgi umyje przejade 2-3 dni po 20 km dziennie i znow felgi sa szaro miedziowe , wiec czy mozecie mi podac jakas marke klockow w miare przystepnej cenie ktore nie tylko hamuja dobrze ale i takie ktore NAJMNIEJ brudza felgi?
Ile razy mozna pisac ze klocki musza wspolgrac z tarczami. To czy ferrodo sa okej to nie koniecznie musi byc prawda. Z jednymi tarczami będą ladnie hamowac a z innymi moga piszczec albo pylic. Najlpiej kupowac zestawy albo sprawdzone albo tej samej firmy np ATE i po problemie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Witam. Nadszedł czas i na mnie z wymianą tarcz a co za tym idzie bede wymienial również klocki, za jednym rozbieraniem. Z tego co widze to polecacie ATP tylko czy podejda i do mojej 1.4 8v ? Są jakieś różnice w rozmiarach tarcz? Czy sprzedawca już po roczniku i pojemnosci załapie o co chodzi.. A co powiecie o taczach TRW? Bo znalazlem ze kolega z AKP sprzedaje okazyjnie za 100zl. Dodam że potrzebuje czegoś w miare dobrego i w miare przystępnej cenie, no i wytrzymałe tak żebym co roku nie wymieniał, a robie ok 20tyś km rocznie. Stare mam gładkie nie nacinane i na takie bede wymieniał.
kupie podłokietnik przód astra g

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Mam klocki TRW i sprawdzają się bardzo dobrze, założone były jakieś 2 lata temu albo i trochę więcej i wciąż dobrze się sprawują a rocznie wychodzi mi 15-20 tys km.
Myślę, że i tarcze TRW będą dobre, a w komplecie z klockami tej samej firmy na pewno będzie się dobrze hamowało.

marianciu

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2011, 10:53
Imię: Marcin
Auto: Astra G Hatchback
Silnik: 1.6 16V

#48

Nieprzeczytany post autor: marianciu »

Witam

Od całych dwóch dni jestem użytkownikiem astry - dzisiaj jak zmieniałem opony okazało się, że samochód czuje pilną potrzebę wymiany klocków, wszystkich klocków.
Majster który mi zmieniał opony, powiedział, że i tarze warto było by zmienić - chociaż sam do końca nie wiem. Rand na nich jest wyczuwalny, ale trzy tarcze są gładziutkie, na jednej pod palcem da się wyczuć lekkie karbowanie i rysę.

Panowie, doradźcie mi jakie zakupić tarcze i klocki, wiem jedynie tyle, że z przodu są tarcze wentylowane.

Doradzał mi ten sam Pan od wulkanizacji zakupić komplet tarcze Brembo, a klocki Lucas (jeśli dobrze piszę). Przeczytałem ten wątek, ale przejawia się tutaj kilka marek przez co jestem zdezorientowany i nie wiem na co się decydować.

Jeśli to pytanie jest za trywialne wybaczcie, ale od sześciu lat nie dotykałem samochodu i ten temat jest mi kompletnie obcy.

Z góry dzięki za pomoc.

Zrobiłem pierwszy rekonesans na temat zestawu ATE:
Tarcze Przód : 149 szt
Tarcze Tył: 101 szt
Klocki Przód: 128 komplet na oś
Klocki Tył: 162 komplet na oś (bosch)

Nie wiem sam czy drogo czy tanio....
w tym oto sklepie [External Link Removed for Guests]
Astra 2000 - 16.16V
Hatchback 3d

marianciu

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2011, 10:53
Imię: Marcin
Auto: Astra G Hatchback
Silnik: 1.6 16V

#49

Nieprzeczytany post autor: marianciu »

Zrobiłem pierwszy rekonesans na temat zestawu ATE:
Tarcze Przód : 149 szt
Tarcze Tył: 101 szt
Klocki Przód: 128 komplet na oś
Klocki Tył: 162 komplet na oś (bosch)

Nie wiem sam czy drogo czy tanio....
w tym oto sklepie [External Link Removed for Guests]
Astra 2000 - 16.16V
Hatchback 3d

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

co sądzicie o tym zestawie:

[External Link Removed for Guests]

na oryginalnych tarczach i klockach mam 50 tysięcy przebiegu i czas już na wymianę z tym, że na tarczach są bruzdy i nie wiem od czego. Astrę mam od nowości i zastanawiam się czy takie kijowe tarcze montują w Gliwicach czy ja coś spieprzyłem?
muszę chyba wymienić komplet bo toczyć się nie opłaca a nie chcę wydawać paru stów żeby znowu za każdą wymianą klocków również wypierdzielać stare tarcze.
Dlatego szukam taniej, ale rozsądnej alternatywy do 300 zlotych

ODPOWIEDZ