klocki i tarcze hamulcowe

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

wesoł,
Wypadaloby ale jesli masz grube klocki i rowne to moga zostac ewentualnie troszke je szlifierka wyrownac.
no no .... z jednej strony full profesjonalizm tylko ATE a z drugiej strony praktyki ze stodoły wypełnionej sianem z wioski zabitej dechami na zapyziałym końcu swiata.

Kto ci dał pomysł szlifowania klocków szlifierka ??

Co dowymany to jezeli wkładasz nowe tarcze to obowiazkowo nowe klocki.
Ale jezeli wkladasz nowe klocki to wymiana tarcz jest ściśle uzalezniona od ich aktualnego stanu ... a ocena jest organoleptyczna i subiektywna i nalezy zachowac zdrowy rozsadek.
Tarcza powinna byc gładka bez zadnych głębokich rowów , jezeli miales zapieczony tłoczek i jedna strona tarczy w czesci pokryla sie korozja to obowiazkowo tarcza do wymiany ( nie polecam toczenia tarcz ).

Pozdro

Pozdro

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4902
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Idac tym tropem to po skonczeniu sie klockow nie wolno lozyc nowych do starej tarczy. Nalezy wtedy ponownie wymienic caly komplet tarcze + klocki.

Bzdury kolego gadasz i nie pomyslisz wpierw. Tak czy siek instrukca ATE jaka zalaczaja do tarcz hamulcowych ( wiem bo wlasnie 3 dni temu wymienialem w moich dwóch autach uklady hamulcowe) podaje ze przez okres docierania sie klockow do tarcz czyli 200km nie nalezy mocno hamowac. Ostre hamowanie spali tarcze bo klocki dociskaja jeszcze nie cala powierzchnia ale tylko jej pewna czescia. Jak masz dobra szlifierke i zeszlifujesz klocki rowno to dlaczego niby mialbym nie zalozyc ich? Nieraz juz nawet robilem tak ze ze starch klockow jakie mi zostaly niektore mialy jeszcze grubosc 4-5 mm a nowe juz zjechalem i tarly o metal wiec zakladalem najlepsze z tych starych i jeszcze smigalem z tydzien zanim nowe nie przyszly z allegro.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

astron

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2009, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: astron »

wesoł pisze: Dosc dobra marka i przy nich TRW lucas to raczej te klocki sa za slabe z tego zestawu.
To jakie klocki proponujesz (proponujecie) do tarcz ZIMMERMANN?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4902
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

EBC tylko mala uwaga sa rozne; jedne sie dobrze zachowuja jak sa rozgrzane a jedne juz na zimnych dobrze "hamulcują"' ewentualnie ferrodo premier. Lucasy nie sa zle ale mysle ze troszke za slabe jak na te tarcze. Moze sie powtorze juz niejednokrotnie ale ja tam bym zakupil na twoim miejscu ( chyba ze juz masz te ZIMMERMANNy) ATE caly zestaw i masz spokój. Do zwyklych ATE ( nie PD) to te lucasy jeszcze beda pasic elegancko ale do frezowanych PD to juz cos twardszego trzeba.

astron

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2009, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: astron »

a klocki TEXTARA ? dobrze by sie sprawowaly na tych tarczach ?

Usunięty użytkownik 3235

#26

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

astron, wciąż nie wiadomo jakie chcesz tarcze, pytasz o Zimmermanna, ale jakiego :?: Gładkie, nawiercane :?: To pytanie w ogóle tyczy się wszystkich tarcz, czy chcesz tarcze zwykłe czy sportowe, czy często hamujesz z prędkości autostradowych, bez tych pytań trudno dobrać Ci odpowiednie tarcze i klocki do nich, bo dobrych produktów jest dużo.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2009, 11:14 przez Usunięty użytkownik 3235, łącznie zmieniany 1 raz.

astron

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2009, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: astron »

no ok
szukam czegos raczej do jazdy po miescie, czasem w trase.
tarcze to raczej gladkie mi sie wydaje :D

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

wesoł, mam wrazenie ze masz probelm z czytaniem absolutnie w zadnym wypadku nie napisałem ze jak masz nowe klocki to obligatoryjnie nowe tarcze, cytat ponizej
Ale jezeli wkladasz nowe klocki to wymiana tarcz jest ściśle uzalezniona od ich aktualnego stanu ... a ocena jest organoleptyczna i subiektywna i nalezy zachowac zdrowy rozsadek.
Tarcza powinna byc gładka bez zadnych głębokich rowów , jezeli miales zapieczony tłoczek i jedna strona tarczy w czesci pokryla sie korozja to obowiazkowo tarcza do wymiany ( nie polecam toczenia tarcz ).

A jak masz nowe tarcze to nie wyobrazam sobie załozenia do nich starych przeszlifowanych klocków - trąci fuszerką i wezem w kieszeni.
I nawet przy najlepszej szlifierce nie sadze ze jestes w stanie przy szlifowaniu recznym zapewnic równoległość obu płaszczyzn klocka takie cos to tylko wyspecjalizowane szlifierki do płaszczyżn.

wesoł piszesz tez
Nieraz juz nawet robilem tak ze ze starch klockow jakie mi zostaly niektore mialy jeszcze grubosc 4-5 mm a nowe juz zjechalem i tarly o metal wiec zakladalem najlepsze z tych starych i jeszcze smigalem z tydzien zanim nowe nie przyszly z allegro
nic tylko rece załamac powiedz mi jeszcze ze nie zwracasz uwagi na firme byle by miały 4 - 5 mm grubosci .


Moze ja zyje na innej planecie ale dla mnie te metody sa całkowicie niezgodne ze sztuka serwisowania pojazdów, pół biedy jak jeszcze robisz tak dla siebie ale na litość boska nie polecaj robić tak innym i nie rob tak klientom.

Pozdro

Usunięty użytkownik 3235

#29

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

No to kup sobie gładkie tarcze ATE, albo gładkiego Zimmermanna i do tego klocki np. Ferodo Premier i będzie dobrze.

A poza tym przypomnij sobie, kiedy wymieniany był płyn hamulcowy, bo to też jest ważne.

astron

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2009, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: astron »

no ok dzieki za podpowiedzi :D

ale jeszczed bym sie zapotal o klocki textar ? lepiej textara kupic czy ferodo ? (do tarcz zimmermanow)

ODPOWIEDZ