Zacisk trzyma tarczę

Awatar użytkownika
AstraG

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:03
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V
Województwo: śląskie

Re: Zacisk trzyma tarczę

#11

Nieprzeczytany post autor: AstraG »

zrobię taki test jeśli tylko się pogoda poprawi

ickien

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 maja 2013, 8:05
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: B16DTL
Województwo: mazowieckie

#12

Nieprzeczytany post autor: ickien »

Witam,

I jak temat się rozwinął? Poprawiło się? Ostatnio przytrafiło mi się to samo ale jeszcze nic nie zrobiłem. W piątek podczas powrotu z pracy jeden hamulec zaczął trzymać (prawy przód). Felga gorąca - nie do dotknięcia. Na początku odkręciłem koło lekko odchyliłem śrubokrętem klocek od tarczy, tak, że koło mogło się swobodnie obracać ale po ponownym naciśnięciu hamulca klocek znów przykleił się do tarczy... Co ciekawe dzisiaj(poniedziałek) wsiadłem do auta, przejechałem jakieś 12km i zero problemu. Felga zimna jak pozostałe. Może istotne jest to, że dzisiaj rano jest sporo chłodniej (ok. 10 C) niż to było w piątek po południu (~27C).
Trzeba by to zrobić ale nie wiem na co zgonić. Kolega wcześniej pisał o przewodach elastycznych, które lubią się rozwarstwić (co prawda w fiacie). Podobną opinię dotyczącą już Astry przeczytałem na innym forum. Co myślicie? Z góry dziękuję za pomoc.

Jacek

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Jeden zacisk mam do regeneracji bo tarcza w polowie rdzewieje a za mies przeglad. I tu moje pytanie jaki tloczek bedzie w zacisku lucasa z abs? Bo w necie sa rozne rodzaje i nie wiem jaki brac, a rozbebrac nie mam jak zeby pomierzyc. Orientuje sie ktos? silnik z16se tarcza na 4 sruby, zacisk lucas
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Temat powrócil tym razem z przodu. Na tyle wyszlo ze tloczki po 34mm, teraz moze ktos sie orientuje jakie sa tloczki z przodu? Mierzylem tloczek po tym co wystaje z zacisku to wychodzilo ze 51mm wiec srodek pewnie bedzie mial 52mm czy dobrze sie orientuje?
kupie podłokietnik przód astra g

ODPOWIEDZ