Zafirka gumowe hamulce brzeczy abs tragedia!!

puzoniasty18

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzezawa
Kontakt:

Zafirka gumowe hamulce brzeczy abs tragedia!!

#1

Nieprzeczytany post autor: puzoniasty18 »

Witam mam pytanie o mój problem z hamulcem w zafirze a 2.2dti 2003 r. Hamulce gdy kupiłem auto były tragicznie więc zabrałem się za ich naprawę a mianowicie najpierw odpowietrzylem choć nie wyglądało to na zapowietrzenie bez zmian więc przygladnalem się pompie vacum i wpiety trójnik z manometrem wskazywał 0.9 podcisnienia więc stwierdziłem że vacum ok idąc dalej serwo pedał na drugi dzień nie jest twardy i po wyjęciu krocca z serwa zassalo powietrze także szczelne jest na bank. No i teraz wymieniłem pompę absu bo myślałem że to jej problem gdyż uruchamia się za każdym razem kiedy już prawie zatrzymuje się samochód i po wymianie znów to samo!! co jeszcze jest waszym zdaniem do sprawdzenia? Nie mam już pomysłów bo pompa hamulcowa na serwie raczej nie jest tego przyczyną?

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Na Twoim miejscu zacząłbym od wyjęcia bezpiecznika ABS (hamulce działają jak w aucie bez ABS) i wtedy sprawdzał poszczególne elementy układu hamulcowego. Koła obracają się luźno, klocki nie są zapieczone w prowadnicach, grubość tarcz w normie ? Znajomy miał kiedyś problem taki, że jak po uruchomieniu silnika nacisnął pedał hamulca, to mu cały czas działał ABS i nie dało rady jechać dalej autem (blokowały i grzały się hamulce). Jak nie dotykał pedału hamulca to mógł swobodnie jeździć. Niepotrzebnie wymienił pompę ABS, polerował tłoczki zacisków (za namową mechanika). W końcu wymienił elastyczne przewody hamulcowe i to była trafiona decyzja. Problem znikł.

ODPOWIEDZ