Sprężyny amortyzatory

Awatar użytkownika
Tohen

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2017, 19:49
Auto: Astra G
Województwo: lubelskie

Sprężyny amortyzatory

#1

Nieprzeczytany post autor: Tohen »

Witam,
Mam nadzieję, że temat nie zostanie usunięty, bo gdzieś na forum taki temat był - szukałem ale nie znalazłem (nie jestem w tym dobry - nie miejcie do mnie za złe).
Właśnie przygotowuję się do całkowitego remontu mojej asterki (Astra G, 1999r, 1.7 DT, 68KM).

Samochód dosłownie całkiem siedzi (max 3-18% sprawności). Poszukuję sprężyn wzmocnionych, często ciągam przyczepkę (zawieszenie padło przez rok). Jakiej firmy są wzmocnione sprężyny, i z jakimi dobrze współpracują amortyzatorami (lepsze są olejowe czy gazowe?)? Zamawiam części z strony aparts. Zastanawiam się nad sprężynami firmy BILSTEIN, ale nie ma tej firmy amortyzatorów, a chyba najlepiej będą współpracować sprężyny i amortyzatory jednej firmy?
Na forum znalazłem jedynie opinie co do firmy KYB, ale chyba sprężyny za 100-120zł na tył nie będą się nadawały do większego obciążenia. Na firmach się nie znam, i sugeruję się ceną... No też żeby sprężyna nie kosztowała więcej niż 200zł, też jak zawsze trochę chodzi o koszt (zawieszenie, poduszki pod silnik, hamulce,łożyska, turbina, itp... trochę jest tego do naprawy i już trochę zostało naprawione). A muszę szybciej go naprawić, bo stoi lekko rozkręcony w garażu, a badania techniczne skończyły się pół roku temu i samochód jest uziemiony (dopiero teraz mam środki na dalsze naprawy),a płacenie za OC za bezużyteczny samochód też nie ma sensu...

Chcę jeszcze z 5-7 lat pojeździć tym samochodem, robiłem koło 25k km rocznie, w tym koło 30% ciągając przyczepkę - niecałe 6l spalania z przyczepką.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 20:18 przez Tohen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sezam0

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 23 paź 2013, 8:33
Imię: Cezary
Auto: Astra III
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#2

Nieprzeczytany post autor: sezam0 »

jak chcesz wytrzymałe amortyzatory to moim zdaniem tylko Bilstein albo taka KYB [External Link Removed for Guests] sprężyny sahsa sobie kup bo one są jakieś wzmacniane czy jakoś tak

ODPOWIEDZ