Chrobotanie, tarcie w zakrętach

Awatar użytkownika
Kuba2198

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:58
Imię: Kuba
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: opolskie

Chrobotanie, tarcie w zakrętach

#1

Nieprzeczytany post autor: Kuba2198 »

Witam,
Ostatnio od kilku dni nie mogę mocniej wchodzić w zakręty, bo często pojawiają się dźwięki chrobotania/paskudnego tarcia przy wchodzeniu w zakręt, jeździe na rondach. Dźwięk czasem pojawia się także na nierównościach /wybojach. Stacja diagnostyczna nic nie wykryła, wszystkie elementy kierownicze i zawieszenia przynajmniej w dobrym stanie. Dodam, że ostatnio miałem wymieniane klocki + tarcze z tyłu, a problem pojawił się niemal od razu po wymianie...proszę o pomoc, to coś jest uciążliwe i normalnie odechciewa się jeździć. Pozdro i dzięki za odp.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

jeśli po wymianie hamulców z tyłu od razu, to zajrzyj tam, może coś się źle zostało zmontowane albo się odkręciło ? ewentualnie hałas jeśli na pewno jest z przodu to poduszki amortyzatorów sprawdź i łożysko mcphersona, chociaż to trochę inne objawy daje, ja najpierw sprawdziłbym hamulce.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 10:26 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Kuba2198

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:58
Imię: Kuba
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: opolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Kuba2198 »

Tak jak mówisz sprawdzę koła i zobaczę czy wszystko jest jak powinno. Jestem niemal na 100 przekonany że ten dźwięk pochodzi z tyłu auta, chociaż poduszkę amora jedną mam do wymiany to ona żadnych objawów nie daje.

ODPOWIEDZ