Zaciski ręcznego

piter1512

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2015, 18:06
Auto: astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie

Zaciski ręcznego

#1

Nieprzeczytany post autor: piter1512 »

Witam,czy ktoś miał podobnie jak ja problemy z zaciskami hamulca ręcznego??2 raz w tym roku czeka mnie naprawa-mechanik twierdzi,że w moim roczniku akurat (98r) były montowane zaciski Boscha i były one bardzo wadliwe-zaproponował wymianę całych zacisków innej firmy(nazwy nie pamiętam) które Opel zaczął montować w późniejszych modelach.Czy jest coś w tym prawdy??

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Niestety zaciski Boscha nie są tak trwałe jak Lucasa. Są firmy które profesjonalnie regenerują zaciski i dają na to gwarancję. A konkretnie co naprawiał mechanik u Ciebie ?

piter1512

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2015, 18:06
Auto: astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: piter1512 »

Ostatnim razem podobno zapieczony był lewy zacisk,ale dokładnie nie kojarzę...Po naprawie przez 5-6 miesięcy było ok,od miesiąca ręczny działał w 20-30%...Gdy teraz oddałem do mechanika podobno oba zaciski są zapieczone i kolejna naprawa nie ma sensu...żebym wrócił za pół roku i znowu to samo...

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Słaby ręczny lub jego brak to standardowa awaria w zacisku Bosch. Jeśli chcesz wymieniać na Lucasa, to wiąże się to z wymianą również jarzma zacisku, linki ręcznego i prawdopodobnie tarcz. Gdyby kupić to wszystko nowe, to sporo kasy wyjdzie. Z używanymi częściami różnie bywa, więc dobrze to przemyśl. Jak już wspomniałem, są firmy które regenerują zaciski profesjonalnie. Tu "pierwsza z brzegu" : [External Link Removed for Guests]

Bodek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 sty 2009, 22:35
Imię: Bodek
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Rocznik: 2015
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Bodek »

Golmist70 pisze:
25 lut 2019, 18:39
Jeśli chcesz wymieniać na Lucasa, to wiąże się to z wymianą również jarzma zacisku, linki ręcznego i prawdopodobnie tarcz.
Jarzmo i klocki tak, linka i tarcze zostają te same.

piter1512

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2015, 18:06
Auto: astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: piter1512 »

Też się tego dowiedziałem,jarzmo i klocki do wymiany a zacisk kupiłem używke (tzn mechanik znalazł).Cena nowych to ok 700 zeta...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

tak to jest jak sie nie chce a mozna te zaciski bylo naprawic za polowe tej kasy i by byly jak nowe.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

piter1512

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2015, 18:06
Auto: astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: piter1512 »

Kupił używki za 190 z przesyłką, do tego klocki 60,robocizna i w sumie 400...Jutro odbieram więc ocenie

Odebrałem auto,jest ok-a co do regeneracji-były już raz regenerowane i wystarczyło to na pół roku,wystarczyła zima i problem znów wrócił

Awatar użytkownika
stemplowski

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2021, 23:19
Imię: Krzysiek
Auto: Astra J
Silnik: A16xer
Rocznik: 2010
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: stemplowski »

Witam,
Podepnę się pod temat. Regeneruje zaciski hamulcowe tył w astrze J. Czy ktoś zna jakiś dobry sposób na wciśnięcie koszyczka wraz z sprężyną. Utoczyłem sobie tulejkę wew. otwór 25mm zewnęt.2 mm mniejsza od otworu tłoka ale za cholerę nie chce się zatrzasnąć. Mam zamiar powiększyć wew. otwór na 29mm i spróbuje. Może ktoś bawił sie z tymi koszyczkami i ma opatentowany przyrząd?

ODPOWIEDZ