Wibracje kierownicy

nowyendriu

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra g, astra J
Silnik: z14xep, a14net
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 6 razy

Wibracje kierownicy

#1

Nieprzeczytany post autor: nowyendriu »

Witam. Nie wiem czy dobry dział, ale na luzie drży mi kierownicą i plastiki w okolicy tid'a (podczas jazdy drżenie też jest wyczuwalnd). Oddałem auto do mechanika, przednia poduszka urwana,tylna i inne niby spoko. Poducha wymieniona i wymieniona plecionka bo też się oberwala. Nie mam teraz jak podjechać do mechanika, Ale dalej drży mi auto... nawet bardziej. Jak uniose maskę i dodam "nagle"gazu do Ok 2tys obrotów widać jak szarpie silnikiem, jak cofam i naciskam hamulec to coś strzela z okolic opon. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z wibracjami. Proszę pomozcie- co to może być? Ja obstawialem poduszki ale oprócz tej wymienionej niby jest ok (swoją droga- przednia pada niby ostatnia...). Przepustnica wyczyszczona, było trochę nagaru, niestety dalej nie dałem rady rozebrać. Przymierzam się jeszcze do egr ale tam mam bardzo utrudniony dostęp (mało miejsca). Mam na "janusza"zlutowana sondę, bo kuny przegryzly, ale nie wydaje mi się że coś by miała wspólnego. Po podłączeniu przeplywki trochę lepiej ale to chyba dlatego że są lekko wyższe obroty (O Dziwo żaden błąd nie wyskakuje). Wydaje mi się że auto ma za duża dawke paliwa (może przez sonde). No ale czy to by miało wpływ na wibracje na postosoju?A może coś z niskim napięciem?może wspomaganie się kończy?... :) Nie znam się, A do mechanika mi znowu nie pi drodze jeśli chodzi o pieniądze.

Dodano po 11 minutach 51 sekundach:
A może skrzynia? Bo czasem trzeba dac 1.5tys obrotów żeby wibracje się nie wzmorzyly

ODPOWIEDZ