Odpowietrzanie pompy ABS

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

Odpowietrzanie pompy ABS

#1

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Witajcie, zamierzam się zabrać za wymianę płynu hamulcowego i czytam te wszystkie opisy i instrukcje i wszystko jest jasne oprócz jednej rzeczy...
Układ odpowietrzałem już nie raz i zawsze wszystko było w porządku.
Wszędzie jest napisane, że jeżeli pompa ABS się zapowietrzy to konieczna jest wizyta w serwisie i tyle. Nigdzie nie jest napisane dlaczego? Czy ktoś wie co takiego wyjątkowego zrobią w serwisie, że tematem tabu jest o tym gdziekolwiek napisać?
Dlaczego nie mogę po prostu wypompować starego płynu hamulcem do zera i wlać nowego po czym odpowietrzyć układ?
O co w tym chodzi, co takiego jest z tą pompą ABS, że nie mogę tego zrobić samemu, chociażby zwykłym zestawem ciśnieniowym do odpowietrzania?
Pozdrawiam

Usunięty użytkownik 861235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

ABS to nie tylko ABS to zazwyczaj i EBD czyli korekcja siły hamowania osi przód i tył a nawet każdego koła i jak jeszcze kontrola trakcji to już w ogóle kosmos. Wszystkim steruje cybermózg.

Ciekawe jak to w F-ce było jak miała ABS, już w 1994 roku można było doposażyć auto w ABS, czy już nie było korektorów siły hamowania na tyle i wszystko robił układ ABS ?

W nowszych autach na pewno jest jakaś procedura wymagająca urządzenia diagnostycznego do odpowietrzenia zupełnie pustego układu, jak dajmy na to idzie nowa pompa ABS.
Prawdopodobnie zwyczajnie nie ma możliwości prawidłowego odpowietrzenia układu metodą na przepchnięcie płynem pod ciśnieniem i taki układ nie będzie działał i tyle.

To jest dość szerokie zagadnienie ( podoba mi się ten zwrot)

To tak przy niedzieli, refleksja.
Nigdy nie grzebałem w ABS (poza wymiana czujników) i w sumie nie wiem nic a nic.

Awatar użytkownika
ziooober88

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:15
Auto: Opel Astra J
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: ziooober88 »

kamil9480 pisze:
17 lis 2019, 11:20
Witajcie, zamierzam się zabrać za wymianę płynu hamulcowego i czytam te wszystkie opisy i instrukcje i wszystko jest jasne oprócz jednej rzeczy...
Układ odpowietrzałem już nie raz i zawsze wszystko było w porządku.
Wszędzie jest napisane, że jeżeli pompa ABS się zapowietrzy to konieczna jest wizyta w serwisie i tyle. Nigdzie nie jest napisane dlaczego? Czy ktoś wie co takiego wyjątkowego zrobią w serwisie, że tematem tabu jest o tym gdziekolwiek napisać?
Dlaczego nie mogę po prostu wypompować starego płynu hamulcem do zera i wlać nowego po czym odpowietrzyć układ?
O co w tym chodzi, co takiego jest z tą pompą ABS, że nie mogę tego zrobić samemu, chociażby zwykłym zestawem ciśnieniowym do odpowietrzania?
Pozdrawiam
Kolego czy udało Ci się dowiedzieć jak odpowietrzyć tą pompę ABS?
U mnie ten sam efekt po wymianie przewodów hamulcowych pedał hamuje ale powoli wpada w podłogę.
Rozwiązałeś jakoś swój problem?

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

ziooober88 pisze:
20 lip 2022, 12:54
Kolego czy udało Ci się dowiedzieć jak odpowietrzyć tą pompę ABS?
U mnie ten sam efekt po wymianie przewodów hamulcowych pedał hamuje ale powoli wpada w podłogę.
Rozwiązałeś jakoś swój problem?
A po klasycznym odpowietrzaniu ABS, czyli LP, PP, LT, PT, kiedy już żadne pęcherzyki nie płyną, problem nadal występuje? Ja bym szukał problemu w nie szczelnej pompie hamulcowej lub wycieku w nowych przewodach, zwłaszcza, jeśli elastyki zostały stare.

Nadmienię tylko, że w Fce abs był od 1991r., nie w każdej, oczywiście. Pompa abs od G, z EBD ma te same przewody co ta od F, działa bez konieczności robienia czegokolwiek w systemie.
Co do korektorów w F, to były na tylnych przewodach, bądź centralny regulator. Jeśli ktoś przełożył pompę abs z G, z ebd, to usuwa korektory bądź regulator.

ODPOWIEDZ