Stuki w przednim lewym kole, skręcanie kierownicy

kacperrs

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:22
Imię: Kacper
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

Stuki w przednim lewym kole, skręcanie kierownicy

#1

Nieprzeczytany post autor: kacperrs »

Dzień dobry, najpierw przedstawię pacjenta: Astra G classic (t98) hatchback 1.4 twinport 2005r.

Problem polega na tym, że podczas postoju kierownica lekko opada na lewą stronę wraz z lekkim skręceniem kół w lewo. Podczas jazdy auto ściąga w lewą stronę, ale prawie niezauważalnie - nie jestem tego pewien.
Jak jest sucho to słychać metaliczne huki po wpadnięciu koła w dziurę i po zjechaniu z progu. Nawet też jak się mocno naciśnie maskę na wysokości tego koła to przy najniższym punkcie amora i sprężyny jest słyszalny huk - nie zawsze. Słychać dobrze jak umyje się dokładnie okolicę koła, temu sądzę, że zależy to wszystko od smarowania tego uszkodzonego elementu.

Jak byłem u mechanika, to stuków akurat nie było tego dnia, a sprawdzał tylko pobieżnie przy okazji zmieniania opon. Wykluczył sprężynę po omacku, ale jakoś bym mu do końca nie ufał. Kierownica dobrze reaguje na ruchy, nie ma luzów.
Koła mają dobre ciśnienie i są wyrównoważone.
Rok temu zmieniałem łączniki stabilizatorów. jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2020, 17:12 przez kacperrs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Kacper, powinieneś zmienić mechanika , zakład naprawczy. Ten ,,Pan" mechanik po prostu zlekceważył Ciebie i problem z jakim przyjechałeś (przednie zawieszenie, układ jezdny). Jedź na SKP, tam za parę ,,zł." zdiagnozują i bez zbędnych pytań zlecisz naprawę, wymianę odpowiednich części. Zerknij jeszcze tutaj: Re: Powitania . Pozdrawiam.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Górne mocowanie amortyzatora ??🤔

Awatar użytkownika
szefol84

Astro-maniak
Posty: 109
Rejestracja: 03 lis 2020, 16:04
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 11 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: szefol84 »

heinrich12 pisze:
22 lis 2020, 12:43
Kacper, powinieneś zmienić mechanika , zakład naprawczy. Ten ,,Pan" mechanik po prostu zlekceważył Ciebie i problem z jakim przyjechałeś (przednie zawieszenie, układ jezdny). Jedź na SKP, tam za parę ,,zł." zdiagnozują i bez zbędnych pytań zlecisz naprawę, wymianę odpowiednich części. Zerknij jeszcze tutaj: Re: Powitania . Pozdrawiam.
Tak jak kolega napisał.
Nie lekceważ tego co Ci się dzieje z autem i dwa zmień mechanika.
Na forum nikt CI nie zdiagnozuje usterki auta w 100%, choć zawsze ktoś Ci pomoże naprowadzając na przyczynę poprzez objawy.
Jednak osobiście pojechałbym na SKP i tam Ci powiedzą.

kacperrs

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:22
Imię: Kacper
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: kacperrs »

Znaczy mechanik raczej nie jest zły, po prostu zerknął przy okazji zmiany opon, chciał pomóc. Nie jeżdzę dużo, ale przejade się na kontrolę.

Stuki są metaliczne, dochodzą z góry mocowania koła. Z początku obstawiałem sprężynę, ale jak pojade to się dowiem dokładniej. Ciekawiło mnie czy może ktoś miał podobnie i czy może to typowy problem, który każdy zna biorąc pod uwagę szczegółowe objawy. Dziękuję i miłego dnia życzę :)

kacperrs

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:22
Imię: Kacper
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: kacperrs »

Dziwne, bo od kilku dni problem nie występuje, jakby się wszystko naprawiło. Jak rozwiąże tą sprawę to napisze o co chodziło dokładnie.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

kacperrs pisze:
22 lis 2020, 17:06
Znaczy mechanik raczej nie jest zły, po prostu zerknął przy okazji zmiany opon, chciał pomóc. Nie jeżdzę dużo, ale przejade się na kontrolę.

Stuki są metaliczne, dochodzą z góry mocowania koła. Z początku obstawiałem sprężynę, ale jak pojade to się dowiem dokładniej. Ciekawiło mnie czy może ktoś miał podobnie i czy może to typowy problem, który każdy zna biorąc pod uwagę szczegółowe objawy. Dziękuję i miłego dnia życzę :)
Te stuki, ,,dziwne odgłosy" mogą pochodzić z poduszki i łożyska amortyzatora. Niedawno miałem podobny problem, przypadek. Napisałeś: ,,Stuki są metaliczne, dochodzą z góry mocowania koła". Zerknij: [External Link Removed for Guests] . Nie jest to skomplikowana naprawa, wymiana, jest natomiast potrzebny ściągacz do sprężyn. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Mi to wygląda na pęknięty dół sprężyny jeżeli stuka w dziurach. Jezeli przy skręcaniu to też odpisuje się pod łożyskiem.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Kacper napisał, że sprężynę sprawdzał mechanik, co prawda ,,po omacku". Ale, ...? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Tak, a potem polała się fala wątpliwości
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ