Podejrzane dzwieki maglownica

Awatar użytkownika
Krzychukadetem

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2023, 15:43
Auto: Astra G
Silnik: X20DTL
Rocznik: 1999
Województwo: dolnośląskie

Podejrzane dzwieki maglownica

#1

Nieprzeczytany post autor: Krzychukadetem »

Zawsze udalo sie znalezc odpowiedz na problem z zalozonego juz tematu, ale ze jestem teraz w czarnej dupie to czas konto zalozyc i temat. Wiec Witam od kilku dni pojawily sie podejrzane dzwieki z okolic przekladni kierowniczej. Glownie na postoju z odpalonym silnikiem na wyprostowanej luznej kierownicy powstaja przez wibracje, podczas krecenia na postoju zero dzwieku ale jak zatrzymam na skreconych kolach to tez czasem slychac. Wczoraj lezac pod samochodem szukajac problemu zauwazylem ze jak odzywa sie ten dzwiek wtedy pompa wspomagania pracuje a jak delikatnie skrece kierownica (tak jak na filmie) przestaje. Na drazkach nie wyczulem luzu ale na krzyzaku juz delikatne luzy tak. Samochod i tak raczej stoi na parkingu ostatnio i ze troche mam czasu wolnego po pracy chcialbym poszukac przyczyny jak sie nie uda to pojade do specjalisty.
[External Link Removed for Guests]

Foton

Astro-maniak
Posty: 1175
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 61 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Foton »

To nie musi być wspomaganie, może śpiewać napęd/pasek osprzętu który w tym silniku jest dość wymyślny. :o
DTL.jpg
Stary sposób na sprawdzenie czy to paski śpiewają.

Weź zwykłą świeczkę i potrzyj nią pasek osprzętu na zgaszonym silniku z obu stron, odpal i sprawdź czy ucichło :)

Nie polecam na pracującym bo można się nieźle wkręcić, chyba że wiesz co robisz.
Ale nie będę tego proponował na start, na zgaszonym też działa.

W USA z powodzeniem stosują Old Spice

How to fix your cars squeaking noise with old spice deodorant
[External Link Removed for Guests]

;)

Na pracującym to możesz i plakiem psiknąć pasek w sumie
Zapomniałem

No i sprawdź też koło pasowe wału, może być wywalone.

No ale wiadomo, to nie musi być to.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ