Opony - jakie wybrać, jakie są polecane

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

Opony - jakie wybrać, jakie są polecane

#181

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

xSaul - w moim kombi na zimę mam tak jak Ty, na lato 195/60 R15 (taki rozmiar był fabryczny).

Misiakowy20

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:50
Imię: Damian
Auto: Astra G
Silnik: X20DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wolbrom ( KOL )

#182

Nieprzeczytany post autor: Misiakowy20 »

Witam
Jak w temacie. Mam możliwość okazyjnie zakupić oponki letnie o rozmiarze 205/65 r15. Stąd moje pytanie, czy podejdą one do opla astry g kombi ???
Aktualnie śmigam na zimówkach 195/65 r15
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2018, 5:37 przez Misiakowy20, łącznie zmieniany 2 razy.

maysterkovitz

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2018, 17:23
Imię: Mayster
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#183

Nieprzeczytany post autor: maysterkovitz »

Cześć.
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jezdzil na letnich oponach Nokian Line?
Czy rankingi faktycznie oddają ich jakość?
Pozdrawiam

esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

#184

Nieprzeczytany post autor: esper »

Jak kiedyś kierowałem się rankingami to z reguły okazywało się że nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. Liny przerabiałem w służbowym aucie. O ile na suchym asfalcie ok, to jak spadł deszcz nie czułem się komfortowo. Trochę ściągało na zakrętach i przy gwałtownym hamowaniu. Na mokrej drodze radziły sobie przeciętnie. Jak chcesz coś fajnego sprawdź sobie opony z Yokohamy, AE50 czy ES32. Mi się jeździ na nich dobrze, bez względu na warunki.

maysterkovitz

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2018, 17:23
Imię: Mayster
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#185

Nieprzeczytany post autor: maysterkovitz »

Wlasnie mi znajomy mówił, ze ma Nokiany Line i bardzo sobie chwali hamowanie i zachowanie na mokrym. I bądź tu chłopie mądry :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 13:46 przez maysterkovitz, łącznie zmieniany 1 raz.

esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

#186

Nieprzeczytany post autor: esper »

Może to też zależy czym jeździł. Ja mam do dyspozycji Rapida, dużo jeżdżę po eskach i autostradach, o ile przy 100-120 było w miarę ok, to powyżej 120 już tak pewnie nie było. Wchodząc w zakręty auto trochę ściągało, raz w lewo, raz w prawo. Nie trzymało toru jazdy zwłaszcza po deszczu. Myślałem że to też kwestia auta, bo nie jest za ciężkie i przez to mniej stabilne przy większych prędkościach. Ale po zmianie opon na Yoko problem już nie występował. A ani auto, ani styl jazdy się nie zmienił.

maysterkovitz

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2018, 17:23
Imię: Mayster
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#187

Nieprzeczytany post autor: maysterkovitz »

Po sezonie letnim na Fulda SportControl 205/50 r16 mogę napisać tak:

Fajnie się trzymają i hamują, ale nadają się do sportowej jazdy tylko po mieście :),
bo na trasie zaczynają bić powyżej 110 km/h i żaden macher nie potrafi tego usunąć.
Byłem u kilku, wykonywane było również wyważanie z testem drogowym i niestety, mniejsze lub większe, złagodzone na dłużej lub krócej, ale ZAWSZE bicie jest.
Więcej niczego co ma w nazwie "Fulda" na pewno nie kupię.
Zatem nie polecam, a nawet ostrzegam, no chyba ktoś chce mieć wibracje na trasie
bo lubi się pohuśtać, wtedy Fulda SportControl jest dla niego! :)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ