450 km na jednym baku??

dawidwiecki

Astro-maniak
Posty: 372
Rejestracja: 05 lip 2007, 15:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dawidwiecki »

no chłopaki nie wiem jak wy to robiciemi w trasie wyszlo 5,5 litra na 100 km
jezdzac wabrzezno - torun 45 km spedzam 30 minut w drodze do torunia a w toruniu na uczelnie przez miasto drugie 30 minut i na pelnym baku jestem w stanie zrobic tak okolo 900 kilometrow nie oszczedzajac auta bo zazwyczaj sie spozniam
Wąbrzeźno ----Grudziądz Potęga AKP :) MÓJ NR KOM. 506967920
Moja Astra [External Link Removed for Guests]

miki_110

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: miki_110 »

hmmm.... są jednak pewne różnice.
po pierwsze Ty jedziesz na PB 98 a większość generalnie jeździ na PB 95 - tro mimo wszystko duża różnica!
po drugie Ty masz trasę i troszkę miasta a my mówimy głównie o jeździe w mieście i to na niezbyt długich odcinkach.
No i po trzecie : Twoja Asterka to HB. Kombi to też różnica.

mimo wszystko gratuluję niskiego spalania!!
X16XEL

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Moja astra jeżdżąc po mieście (PB 95) spala 8, max 9 litrów, Trasa 5 max 6 litrów
[External Link Removed for Guests]

SEBOX

Zbanowany
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 23:58
Imię: SEBA
Auto: ASTRA H
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: SEBOX »

bartobbb Ja kolego smigam na benzynie... Zalezy tez oczywiscie jaka noga dysponujesz, akurat nie mialem jeszcze odpukac takiego spalania ale moj koles owszem. On lubi troszke dac w pupe (gazu) dla samochodu i potrafil mu tyle spalic. Jesli chodzi Ci o te male odcinki takie do 2km

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

No tak jak pisałem wyżej.W mieście odcinki do sklepu, pod sklepem samochód stoi i nawet nie da rady złapać temperatury.Na uczelnię mam ze 4-5 km (w zasadzie to nigdy nie zmierzyłem) i jak gaszę furę na parkingu to dopiero ma 80 stopni.

Samochód hatch i jak daję radę to leję 98,ale na moje nie ma to żadnego znaczenia(może auto mniej pali ale nie jest to mocno odczuwalne więc nie ma co brać tego pod uwagę).

Awatar użytkownika
efef

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: efef »

AHHH to spalanie:) Ja mam tez kombi 1.6 16v i jak zatankuje od rezerwy do 1 kreski na wskazniku, okolo 50 zł, to przejade 60 km:) masakra wiem:) a zaczelo sie od tego ze zalalem sobie kiedys pelen bak V-power racing....chyba tej najmocniejszej. Juz po pierwszych kilkunastu kilometrach zapalila sie kontrolka silnika:) i tak sie zapala i gasnie do dzis. Przez ten experyment musialem wymienic caly uklad wydechowy (bo katalizator sie spalil przy takiej mieszance) pozostala mi jeszcze lambda:) Ale wydaje mi sie ze to nie koniec atrakcji...przeplywomierz powietrza byc moze :) Nie wiem jakie powinno byc prawidlowe spalanie ale jak widze ze chlopaki pisza o 5, 6 litrach to żal mi d... ściska:) ciagle kombinuje co wplywa na spalanie w moim aucie. Myslalem o kablach ale okazalo sie ze tu cewka, swiece nowe, olej nowy filtry nowe:( troche buja na obrotach...ale czy to ma wplyw? no ale przeciez są łatwo dostępne magnetyzery:) ale najlepszy efekt daja jak je zdejmiecie i wypierniczycie w pierwszy lepszy smietnik...auto robi się wtedy lżejsze, tym samym mniej pali:):)innego zastosowania tego dziadostwa nie widze...jezeli ktos zna techniczna przyczynę duzego spalania to niech sie pochwali....bo 380 km na palnym baku sprawi ze sprzedam mieszkanie i zamieszkam w aucie bo na rachunki mi nie wystarczy. Pozdrawiam

p.s. taka mala uwaga - nie ma co porownywac 1.6 8v z 1.6 16v, 5,5 l/100 dla w 8v to normalne ale dla 16v granica nie do przeskoczenia:( niestety

vvv1980

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:38
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: vvv1980 »

Mi pali w mieście w okolicy 10l a bajek przestałem dawno słuchać, bo albo ktoś ma problem z liczeniem albo diesla, rozmawiałem z wieloma użytkownikami silników 1,6 16v i wniosek płynie jeden 6, 7l pali ale na trasie, ja na baku z małym zapasem robię do 550 km

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Mam 1.6 16v i systematycznie co kilka tankowań zalewam Shell V-Power Racing. Nie miałem i nie mam żadnych problemów a autko lepiej na niej jeździ. Spalanie 5,6 możesz między bajki włożyć. Po mieście oscyluje w około 10l / 100km. Na trasie jak jechałem naprawdę oszczędnie do około 7 litrów schodzi ale mniej to raczej nie możliwe. Może te osoby które mają 1.4 może im zejdzie do 5.6 albo też biora zbyt poważnie wskazania komputera.

Usunięty użytkownik 3235

#19

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

W trasie do 100km/h spala mi 5.6L/100km. Do 120km/h jakieś 6L. Cykl mieszany 6.8L/ 100km, a jazda miejska (poza godzinami szczytu i bez stania w korkach- bo tu spali już tyle ile wleje :mrgreen: ) 7.5L/100km.To nieźle jak na ten silnik. Zaznaczam, że nie ma zimy jeszcze ale zimą w cyklu mieszanym będzie 7.5L jak nic

Awatar użytkownika
NeXeS

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2008, 18:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: NeXeS »

wg moich obliczeń wypada że moja AG pali średnio 7,8l/100, jest to wynik który mnie satysfakcjonuje:) Tankuję do pełna do 3ego odbicia pistoletu, i tak jeżdżę aż do zapalenia się "żydka" no i znowu do pełna. Ostatnie obliczenia: przejechałem 562km na 44literkach.

ODPOWIEDZ