ssanie-nierówna praca

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

odsiweżam temat - powiem tak przeczyscilem juz przepustnice i czuje ze chyba sonda nawalila bo na ssaniu silnik pracuje rowno i ladnie powoli schodzi z obrotow czyli krokowiec raczej pracuje dobrze, po rozgrzaniu obroty lekko faluja i po sprawdzeniu moja astra pali 11 l/100 km chyba duzo za duzo :( co proponujecie bo sprawdzilem podlaczenie sondy i jest ok przewody podgrzewajace maja dobre napiecie nawet odpalilem autko bez sondy i chodzi identycznie, jak najlepiej sprawdzic sonde (komputer czy abaliza spalin)?

ja37

V.I.P.
Posty: 6140
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 133 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Miernikiem sprawdzaj.
Napiecie powinno sie wahać 0,2 - 0,9mV

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

no czytalem o tym sposobie ale podobno złącze musi byc podłączone a jak jest podłączone to nie ma mozliwośći sprawdzić, jak odpiolem sonde i sprawdzalem miernikiem na odpalonym to nic sie nie dzialo nie bylo zadnych napięć.

ja37

V.I.P.
Posty: 6140
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 133 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Zastosuj igłę.

jackiel

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2008, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: jackiel »

Ja mam bardzo podobne problemy jak te w temacie. Z tą różnicą, że na ssaniu jak już ją dobrze poszarpie to wywala błąd "przeskok zapłonu na 1 cylindrze". Świece wymienione cewka też, wtryski idealne, kompresja silnika też. Niestety co dzień wywala ten sam błąd. Jak tylko troszkę silnik się rozgrzeje to natychmiast wszystkie objawy ustają. Po dokładnej analizie danych z kompa niepokoi mnie jeszcze czujnik temperatury. Ale tak naprawdę mechanik już rozłożył ręce..... Co jeszcze mozna zrobić? Czy ma z tym coś wspolnego czujnik wałka rozrządu?

Awatar użytkownika
ksch

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ropczyce
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: ksch »

Moze mi ktoś doradzi Silnik X14XE, po zapaleniu 1500 obr. po ok 1 min spada do ok 800 obr, czuć niedopalone paliwo, nie ma szarpań itp. średnio pali jazda mieszana ok 8,5 l gdy silnik jest ciepły brak opisanych wyżej objawów.

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

ksch no to co mamy poradzić? wszystko masz ok normalne ze na ssaniu jest bogatsza mieszanka i wiecej czuć ;)

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#48

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Miałem podobny przypadek z asterką i problemem okazała się sonda. Gdy silnik był zimny skakał i ewidentnie dostawał za bogatą mieszankę w paliwo. Po rozgrzaniu sondy silnik łapał idealne obroty. Wymiana sondy pomogła :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Awatar użytkownika
focusgr

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2008, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: focusgr »

Witam.
Posiadam Astrę 1.6 8V Kombi z automatyczną skrzynią ,1999 r. z gazem. Mam również problemy z obrotami, tzn ssania nie mam właściwie wcale. Latem odpalam i chodzi odrazu na obrotach około 600-700. Zima żeby odpalić muszę dodać gazu przy zapaleniu i chwilę trzymać ją na obrotach żeby nie zgasła. Ponad to co dziwne jak ruszam nią na benzynie to auto szarpie jakby się zalewało lub nie miało paliwa ( jak gaźnikowcem bez włączonego ssania ), dopiero jak wcisnę do dechy to dwie czkawki i dalej ciągnie normalnie. O dziwo jak go przełączę na gaz to obojetnie czy zimny czy ciepły idzie płynnie i bez szarpnięć. Sonda pokazuje OK. Kto zna rozwiązanie?

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

jak nie ma ssania to czujnik temp. wody prawdopodobnie bo on wie kiedy jest cieplo kiedy zimno, moze to byc tez uszkodzony albo zacięty silniczek krokowy, opcji jest wiele trzeba wykluczac po kolei. Ja do tej pory nie uporalem sie z problemem nierownych obrotow niestety brak funduszy zeby sprawdzac i wymieniac kolejne częsci. pozdrawiam

ODPOWIEDZ