(ASTRA G) NIE WCHODZĄ BIEGI GDY AUTO CHODZI CO TO MOŻE BYĆ

Awatar użytkownika
macko208

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2009, 10:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Środa Śl
Kontakt:

(ASTRA G) NIE WCHODZĄ BIEGI GDY AUTO CHODZI CO TO MOŻE BYĆ

#1

Nieprzeczytany post autor: macko208 »

WITAM MAM MAŁY PROBLEM A MIANOWICIE MAM ASTERKE 2.0 JAK W TEMACIE DISELKA I DZIŚ RANO JESZCZE WSZYSTKO BYŁO GIT ODPALIŁEM AUTKO WYJECHAŁEM NA DROGĘ WSZYSTKO GRALO NIC NIE WSKAZYWAŁO NA TO ZE PO JAKIŚ 2 GODZ JAK WSIADŁEM I ODPALIŁEM TO NIE MOGĘ WBIĆ ŻADNEGO BIEGU

CO JEST DZIWNE GDY PRÓBUJE WBIJAĆ JAKIKOLWIEK BIEG TO PRZY WCISKANIU BIEGU AUTO POWOLI JEDZIE NP PRZY 1 JAK DOCISKAM DZWIGNIE DO WBICIA 1 TO AUTO RUSZA TAK JAK BU ŁAPAŁ BIEG

CO TO MOŻE BYĆ

marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

zapoznaj się z REGULAMINEM

art2.

pkt 5. pisz przy wyłączonym Capslock'u i nie nadużywaj kolorowych czcionek, kolor czerwony jest zarezerwowany dla obsługi forum
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Po mojemu sprzęgło nie rozłącza skrzyni od silnika, po prostu ciągnie i nie można włożyć biegu, a jak na siłę dociskasz to auto zaczyna się toczyć pod wpływem tarcia synchronizatorów. Sprawdź sobie układ sprzęgła.

Awatar użytkownika
macko208

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2009, 10:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Środa Śl
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: macko208 »

właśnie tak jest
tylko teraz jak poruszam lewarkiem to bieg wskoczy tylko że ciężko

czyli co muszę zrobić żeby grało

Siewierzan

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin/UK
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Siewierzan »

Witam
Miałem coś podobnego, po wjechaniu w wielką :!: kałużę. Postawiłem samochód wracam i nie mogę wbić biegu, ale tylko na włączonym silniku. Spróbuj wbić bieg i wtedy zapalić. Mi pomogło. Spytałem potem mechanika co mogło się stać, powiedział, że tarcza sprzęgła mogła się "skleić".

Awatar użytkownika
SiR2

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2008, 0:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa-Białystok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: SiR2 »

Witam ja mam bardzo podobny problem ale postaram się go opisać dokładniej bo poobserwowałem co się dzieje - auto z silnikiem Z22SE:

Problem występuje zawsze po długim postoju auta:
Pierwsza uwaga jest taka że CZASAMI z rana jak wciskam sprzęgło przed uruchomieniem auta to nie mogę zrzucić na luz.
Druga jak mam już na luzie odpalę auto to żaden bieg nie chce wejść, samochód pracuje przez 1-2 min i potem z użyciem siły mogę jakoś wrzucic 1 lub wsteczny.
Trzecia jast taka jak pisał kolega że auto jak dociskam drążek i chcę włożyć bieg (np. 1 lub R) to czyję jak auto "podjeżdża" a dziś nawet jak "jedynka" była włożona i sprzęgło do podłogi wciśnięte auto szarpnęło do przodu i podjechało z 1m.
Czwarta w ramach sprawdzenia - auto zostawiłem na 9h na luzie z zaciągniętym ręcznym zanim odpaliłem auto wsiadłem i na sucho sprawdziłem biegi i o dziwo wchodziły w miarę dobrze, jednak jak odpaliłem auto i chciałem włożyć R to kicha jak opisałem wcześniej (pojawił się też objaw "podjeżdżania"). Jak mi się uda w końcu wcisnąć jakis bieg to po jakichś dosłownie przejechanych 1-2km biegi zaczynają wchodzić.

Ogólnie uważam że nie powinny nawet podczas jazdy tak wchodzić jak wchodzą. Czy wina może być w skrzyni biegów czy bardziej w sprzęgle. Od czego mam zacząć sprawdzanie i co ewentualnie może być zrąbane?


Pzdr.

scrapy9999

ex-Staff
Posty: 275
Rejestracja: 17 paź 2008, 13:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: Y20DTH
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard szczeciński

#7

Nieprzeczytany post autor: scrapy9999 »

Nie wiem czy to się przyda ale ja miałem w Kadecie takie same objawy. I kiedyś się zdenerwowałem przy redukcji biegu i "pierdykła" mi jakaś podkładka (bynajmniej tak to wyglądało) z 5 biegu i został bieg jaki był wbity. Oczywiście skrzynia do wymiany (wtedy to był tańszy koszt niż miałbym ją naprawiać). A dodam że wtedy lewarek niby wbijał biegi ale wyskakiwał na luz a bieg był wbity.

Awatar użytkownika
SiR2

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2008, 0:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa-Białystok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: SiR2 »

Panowie dziś po tym co się stało jestem niemal pewny że chodzi jednak o sprzęgło. Samochód stał całą noc na luzie, biegi chodziły sprawnie przed uruchomieniem. Włożyłem bieg wsteczny i odpaliłem auto oczywiście ze sprzęgłem w podłodze. Samochód wówczas przejechał do tyłu z 30 metrów (akurat tyle mi było trzeba) i żebym nie wcisnął hamulca jechał by jeszcze nie wiem ile.
Co w pierwszej kolejności sprawdzić?
Pzdr.

Marcincin12

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 06 gru 2021, 19:44
Imię: MARCIN
Auto: Astra J
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Marcincin12 »

Jest problem astra j sedan 2017 rok 144tys km. Silnik 1.4 lpg Ostatnio mechanik wymienił mi pompkę sprzęgła gdyż nie odbijał pedl do końca. Wczoraj zrobiłem 10km do galerii i jechało się normalnie. Po zakupach wsiadam do auta bieg wsteczny nie wchodzi, pedał wpadł w podłogę. Jedynka i dwójka ledwo ledwo wbijała się podczas gdy samochód się toczył.

Dzisiaj żaden bieg nie wbija, przy wyłączonym silniku żona zmieniała biegi cięgna pracują prawidłowo z tego co może stwierdzić oko laika. Odpalam auto biegu nie wrzuca, do mechanika mam 500 metrów. A nie ma jak wbić nawet 1 biegu( jedynie przy docisku drążka zmiany auto delikatnie się toczy) na biegu nie odpala.
Co to jest? Co myślicie Panowie?

ODPOWIEDZ