Antena radiowa - uszkodzona podkładka

Awatar użytkownika
vinzento

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2014, 17:27
Auto: astra g
Województwo: łódzkie

Antena radiowa - uszkodzona podkładka

#1

Nieprzeczytany post autor: vinzento »

Witam,
mam następujący problem W naszej asterce jest antena radiowa zintegrowana ze spryskiwaczem szyb.
Pomiędzy nią a dachem auta jest taka jakby uszczelka - czy jest mozliwość wymiany tego elementu, czy tez trzeba wymieniać całość ?

Jak zwykle chodzi o koszta, więc najtańsze rozwiązania sa najlepsze :P

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Jeżeli się nie mylę można tą uszczelkę samą wymienić. Wystarczy wykręcić antenę (opuszczając podsufitkę), zdjąć/założyć gumową uszczelkę i wkręcić z powrotem. Samą uszczelkę powinieneś w ASO dostać.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

vinzento pisze: najtańsze rozwiązania sa najlepsze :P
z takim mottem to stapasz po bardzo cienkim ostrzu :lol:
a czy dalo by sie ta kaleczna antene wyienic na pletwe rodem z mlodych BMW? Czy ten nieszczesny "opryskiwacz" partaczy cala sprawe?
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
Mathi

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 maja 2017, 15:35
Imię: Martyna
Auto: Astra G Comfort 1999r.
Silnik: X20DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#4

Nieprzeczytany post autor: Mathi »

Ja miałam pół tej uszczelki, a połowy nie było. Szukałam nowej, ale jak znalazłam, to uszczelka była do kupienia jedynie z podstawą i to chyba tylko w oryginale za ponad 100 zł. Poradziłam sobie w inny sposób. Posiadałam mydelniczkę z przezroczystej gumy, po odkręceniu anteny pod podsufitką, które trzyma się na rzepy, odrysowałam na niej kształt, wycięłam odpowiednie otwory na przewody i spryskiwacz i zamontowałam wszystko. Wygląda to estetycznie, obyło się bez kosztów, jedynie jest trudny dostęp po odpięciu podsufitki jedynie z trzech rzepów z tyłu, ale nie trzeba rozbierać połowy auta i wystarczy kawałek gumy.

Awatar użytkownika
Adi1993

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2018, 18:54
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z18XER
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Adi1993 »

Miałem też problem, ale z całą anteną, okazało sie, że jest cała przegnita w środku i radio ściągało fale tylko w mieście i też nie wszędzie . W hatchbacku jest ten problem, że antena jest że spryskiwaczem, a nowych zamienników nie produkują , są tylko oryginały - koszt ok. 280 zł bez bata , samej uszczelki również nie kupimy , przeszukałem całe allegro i inne serwisy, odwiedzilem również jeden z najlepszych w Poznaniu sklep i serwis radio cb i właściciel potwierdził, że tylko oryginały , a do kombi nie ma problemu są uszczelki i zamienniki nowe, ja kupiłem używaną antenę z uszczelką w bardzo dobrym stanie na Allegro za 100 zł z batem, a nowy bat kosztuje ok 20 zł , po wymianie anteny radio ściąga wszędzie i na trasie i w mieście.
Stara antena
IMG_20180520_135040.jpg
Antena po wymianie na używaną z uszczelką w bardzo dobrym stanie i nowym batem
IMG_20181023_172815.jpg
Przy wymianie uważajcie, żeby nie pobrudzić podsufitki i w miarę delikatnie ją zdemontować. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 20:07 przez Adi1993, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ